منتشر شده در تاریخ: جمعه ۰۶ شهریور ۱۳۹۴ - ۲۰:۳۳
شناسه خبر: 215336
گروه :خبر
13940512000488_PhotoA

نخست‌وزیر عراق گفت به دنبال برگزاری همه‌پرسی برای تعدیل قانون اساسی یا انحلال پارلمان نیست؛ مگر اینکه مردم فشار آورند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، «حیدر العبادی» نخست‌وزیر عراق امروز (جمعه) در واکنش به تداوم تظاهرات‌های مردمی در سراسر این کشور گفت که قصد ندارد پارلمان این کشور را منحل کند.

وی گفت: تغییر قانون اساسی در صورتی روی می‌دهد که عراقی‌ها طی یک همه‌پرسی به آن رأی دهند.

العبادی تاکید کرد: من قصد برگزاری همه‌پرسی به منظور تعدیل و اصلاح قانون اساسی عراق یا انحلال پارلمان را ندارم مگر اینکه مردم بر این مسئله فشار آورند.

نخست‌وزیر عراق افزود: ما دستور دادیم تا کلیه خیابان‌های اصلی و فرعی که در بغداد و استانهای دیگر به دستور برخی شخصیت‌ها یا احزاب و افراد صاحب‌نفوذ بسته شده بود، باز شوند.

وی در ادامه دستورات لازم برای باز شدن منطقه امنیتی «الخضراء» در بغداد برای شهروندان عراقی را صادر کرد.

این در حالی است که از چندی پیش، مردم شهرها و استانهای مختلف عراق در اعتراض به کمبود برق، وضعیت خدمات رسانی و فساد ایجاد شده در دستگاه‌های دولتی کشورشان در حال تظاهراتندو مرجعیت عالی شیعیان نیز از این اعتراض‌ها حمایت کرد. دولت نیز در پاسخ به درخواست مردم، طرح اصلاحات خود را تدوین و در پارلمان نیز این طرح با اتفاق آراء نمایندگان مردم تصویب شد.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی