منتشر شده در تاریخ: شنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۴ - ۲۲:۵۳
شناسه خبر: 203843
گروه :خبر
13940427000238_PhotoA

نخست‌وزیر عراق در پی وقوع انفجار تروریستی در استان دیاله اعلام کرد که این اقدام تروریستی عزم این کشور برای تعقیب و نابودی کامل داعش را جدی‌تر ساخته است.

 به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، حیدر العبادی نخست وزیر عراق در واکنش به انفجار تروریستی در منطقه خان بنی سعد در استان دیالی اعلام کرد، انفجار مهیبی که دیروز در استان دیالی روی داد، عزم ما برای تعقیب و نابودی کامل داعش را جدی تر می کند.

دفتر نخست وزیری عراق در خصوص این حادثه تروریستی با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که تروریست‌های داعش روز جمعه در استان دیالی عراق دست به یک جنایت هولناک زده‌اند و این اقدام تروریستی آن‌ها نشان می‌دهد، تروریست‌ها از پیروزی‌های به دست آمده به دست نیروهای شجاع و دلیر عراقی در مناطق متعددی از خاک عراق و بخصوص از عملیات آزاد سازی استان الانبار به شدت به خشم آمده‌اند.

در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: گروه‌های تبهکار و تروریست داعش در کشور ما دیگر جایی ندارند از این رو آن‌ها را به شدت سرکوب خواهیم کرد، و انتقام خون کشته‌های این اقدام تروریستی را از آنها در جبهه‌های نبرد خواهیم گرفت. جنایات آن‌ها تنها باعث جدی‌تر شدن عزم و اراده ما برای نابودی آن‌ها خواهد بود و وجب به وجب از خاک عراق را از لوث وجود تروریست‌ها پاکسازی خواهیم کرد.

بر اساس آخرین آمار به دست آمده در خصوص حمله تروریستی در استان دیالی در منطقه بازار خان بنی سعد که شامگاه دیروز جمعه روی داد بیش از 115 شهروند عراقی شهید شدند و 170 نفر دیگر نیز زخمی شدند که شدت جراحت بسیاری از این مجروحان وخیم گزارش شده است. به دلیل شدت و موج انفجار علاوه بر مغازه‌هایی که ویران شدند شماری از منازل شهروندان نیز فرو ریخته که این امر باعث مفقود الاثر شدن دستکم 20 نفر از اهالی منطقه شده است.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است