منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۲:۴۰
شناسه خبر: 192118
گروه :خبر
image276702

بحث اساسی آن جاست که حجاب باید در مسیر پوشیدگی و حیا باشد. در مسیر جلب توجه نکردن برای نامحرمان، وگرنه اگر چادری هم باشی و از ابزارهای دیگر جلب توجه استفاده کنی، فرق تو با یک بی‌حجاب یا بدحجاب در چیست؟

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا؛ کافیست سری به سطح شهر بزنی یا چند خط مترو را عوض کنی. حضور مدل‌ جدیدی از زنان و دختران چادری توجه‌ات را جلب می‌کند. چادری‌هایی که انواع و اقسام آرایش را بکار برده‌اند و در ظاهر هیچ فرقی با یک بدحجاب ندارند. بعضی‌های‌شان هم هر روز مدل جدیدی از ترکیب چادر و روسری و آستین و آرایش را رو می‌کنند و جالب توجه آن است که خود را چادری هم می‌دانند. انگار فراموش کرده‌اند که چادر آمده است تا زینت‌ها را بپوشاند، حجاب آمده است تا جذابیت‌ها را پنهان کند!

متاسفانه در چند سال اخیر، این فرهنگ جدید چادری بودن وسعت قابل توجهی نیز گرفته و زنگ خطر را به صدا در آورده است. حتما شما هم دیده‌اید دخترانی که چادر می‌پوشند اما آرایش هم می‌کنند، لاک هم می‌زنند یا در برخی موارد موهای خود را نیز به زیباترین شکل در کنار چادر به نمایش می‌گذارند!

شاید برخی در توجیه این قسم از چادری بودن بگویند که این‌ها مقدمه است برای کسانی که تابحال چادر را تجربه نکرده‌اند اما به واقع باید گفت این پوشش و این نوع از چادری بودن هیچ محلی از حجاب و عفاف ندارد و به نوعی زیر سوال بردن و مضحکه نمون اصل چادر است.

بحث اساسی آن جاست که حجاب باید در مسیر پوشیدگی و حیا باشد. در مسیر جلب توجه نکردن برای نامحرمان، وگرنه اگر مثلا حجاب داشته باشی و حتی چادری هم باشی و از ابزارهای دیگر جلب توجه، آن هم به غلیظ ترین شکل ممکن استفاده کنی، فرق تو با یک بی‌حجاب یا بدحجاب در چیست؟

حجابی که در مسیر خودنمایی باشد نه تنها با فلسفه حجاب در تعارض است، بلکه اساس ضد حجاب است.

بهتر است کمی هوشیار باشیم و حوادث اطرافمان را با دقت و موشکافی بیشتری بررسی کنیم. سخن ما در دفاع از حجاب برتر است. در دفاع از « چادر». گویا این‌بار دست نااهلان و نامردمان «حجاب برتر» را نشانه رفته است. گویا این‌بار می‌خواهند با چادر حجاب را بی‌حجاب جلوه نمایند.

حجاب اسلامی و آنچه حجاب برتر است یعنی در مقابل نامحرم، فقط آشکار ساختن گردی صورت و دست از مچ تا انگشتان بدون وجود زینت و آرایش و بدون استفاده از لباس‌های چسبان یا بدن‌نما و به همراه رفتار و گفتاری که حجاب ظاهری را کامل کند.

حال بهتر است هر کدام از زنان جامعه،  چه چادری و چه غیر از آن خود را با این میزان واقعی بسنجند و بدانند تا چه حد از این میزان فاصله گرفته‌اند.

در یک کلام حیا را که نفهمی چادر سیاه هم تورا محجبه نخواهد کرد.

 

  • طنین یاس

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است