منتشر شده در تاریخ: جمعه ۲۶ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۵:۴۹
شناسه خبر: 352820
گروه :خبر
photo_2016-08-12_15-12-12

امام جمعه کیش گفت: حکومت علوی تابلویی ارزشمند از برترین نوع حکومت در جهان اسلام را برای مسلمانان ترسیم کرده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از کیش پرس، حجت الاسلام علیدادی امام جمعه کیش در خطبه های عبادی سیاسی این هفته نماز جمعه کیش با توصیه به رعایت تقوی الهی و تبریک دهه ولایت( اعیاد قربان تا غدیر) گفت: عید ارزشمند و بزرگ غدیر برای مسلمانان درس های فراوانی دارد.

وی با بیان اینکه روش و منش امیر المومنین(ع) در زندگی و حکومت یکی از مهمترین محورهای اصلی آموزش غدیر برای امت مسلمان است افزود: حضرت علی (ع) در دوران کوتاه حکومت خود با تمام انحرافات، رانت ها و بی عدالتی ها مبارزه کرده و تابلویی ارزشمند از سیمای حکومت علوی را به نمایش گذاشت.

خطیب جمعه کیش اظهار کرد: برخورد با هر انحراف، بی عدالتی، فساد و زیاده خواهی در جامعه و هدایت و رهبری جامعه به بهترین وجه ممکن از اهداف اصلی برپایی حکومت علوی در جامعه اسلامی است.

وی رهبری معصومانه اسلامی در سخت ترین شرایط و در زمان کوتاه حکومت امیرالمومنین (ع)را از دیگر محورهای درس غدیر برای جامعه اسلامی خواند و افزود: در سخت ترین شرایط زمانی که امام معصوم زمام حکومت را در دست نداشتند اما به بهترین وجه ممکن جامعه و مسلمانان را رهبری کردند و این آغازی بود بر آزمون و امتحان بزرگ الهی برای این امام همام.

حجت الاسلام علیدادی با بیان اینکه حضرت علی (ع) زمانی که زمام امور حکومت را به دست می گیرند تابلویی ارزشمند از حکومت و رهبری جامعه اسلامی را ترسیم می کنند تاکید کرد: در زمانی امیر المومنین علی (ع) رهبری جامعه اسلامی را عهده دار می شوند تابلویی ارزشمند از حکومت داری را رسم می کنند که سال هاست دنیا پس از حکومت علوی مانند آن به خود ندیده همانند عهد نامه ها و دستورالعمل هایی که امام معصوم (ع) برای استانداران خود ارسال می کرد.

وی تصریح کرد: کسانی که منشور سازمان ملل را می نوییسند خود اقرار بر این داردند که دستور العمل های منشور سازمان ملل به گرد یکی از دستورالعمل هایی که امام علی(ع) برای استاندارانش ارسال می کرد نمی رسد.

خطیب جمعه کیش ادامه داد: منش و روش امیرالمومنین علی (ع) در حکومت، مدیریت اسلامی، هدایت سیاسی جامعه، چه در شرایط و دوران کوتاه حکومت و چه در شرایط سخت جنگ و زمانی که به ناحق حکومت از ایشان سلب شده بود برترین نمونه و الگوی زندگی برای مسلمانان در جامعه اسلامی بود

امام جمعه کیش در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه این هفته کیش با اشاره به نزدیک شدن به هفته دفاع مقدس بیان کرد: در 8 سال دفاع مقدس فرزندان ایران اسلامی مردانه در برابر دشمن ایستادند و با دست خالی و بدون تجهیزات با اعتقاد کامل به دفاع از سرزمین خود پرداختند و سرافرازانه، جانانه و مردان جنگیدند و اجازه ندادند که حتی یک وجب از خاک میهن اسلامی در اختیار دشمن قرار بگیرد.

وی با تاکید بر اینکه هر گونه اشتباه و سهل انگاری به زیان جامعه اسلامی است اظهار کرد: باید همه مسئولان و مردم در خدمت سیاست کلی نظام عمل کرده و در بخش های مختلف نظامی، سیاسی، اقتصادی و فرهنگی در خدمت اهداف و سیاست کلی نظام باشیم و هستیم.

وی با یادآوری اینکه 8 سال دفاع مقدس برای ما درس های فراوانی داشت ابراز کرد: 8 سال مبارزه و پایداری به ما فهماند در روزهای سخت با حداقل توان و نیازهای فراوان و تحریم های دشمنان می توانیم تهدیدها را به فرصت تبدیل کرده و در مقابل دشمن ایستادگی کنیم.

حجت الاسلام علیدادی با اشاره به اینکه جنگ برای مردم و کشور ما هزینه های بسیاری داشت تاکید کرد: ده ها هزار شهید، ده ها هزار جانباز و ده ها هزار اسرایی که سختی های بسیاری را تحمل کرده و جانبازانی که آثارروزهای سخت عملیات را هیچگاه فراموش نخواهند کرد، همچنین تخریب شهرها و ویرانی هایی که در کشور اتفاق افتاد کشور ما را عقب انداخت همه هزینه هایی است که بر ما تحمیل شد اما به فضل الهی توانستیم از تمامی امتحانات سرافراز بیرون بیاییم.

امام جمعه کیش در خطبه های اول نماز جمعه این هفته نفاق را از ریشه های اصلی ریا خواند و افزود: منافقان به صراحت دروغ می گویند. آن ها در جمع مومنان خود را با ایمان نشان داده اما در دل به آنچه می گویند معتقد نیستند.

وی افزود: هر چه از این ابزار بیشتر استفاده شود عمق این رذیله اخلاقی در فرد بیشتر شده و شکاف بین ایمان و عقیده در وی عمیق تر و زاویه دارتر می شود.

حجت الاسلام علیداد با بیان اینکه نفاق یک مرض است و کسی که به آن دچار شده باید خود را به سرعت درمان کند ادامه داد: یکی از صفات منافقان این است که خود را مصلح می دانند و به فرموده قرآن کریم این افراد داعیه اصلاح در جامعه را دارند.

وی افزود: منافق ظاهرا خودش را مسلمان می داند و کفر را پنهان می کند در ظاهر تظاهر به اسلام می کند. به ظاهر به جبهه ایمان و دوستی می کند وقتی به مومن می رسد اظهار محبت و دوستی می کند.

نماز جمعه این هفته کیش به امامت حجت الاسلام علیدادی و با حضور مردم مومن و متعهد جزیره کیش در مصلی بزرگ کیش برگزار شد.

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند