منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۰۴ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۵:۵۸
شناسه خبر: 272488
گروه :خبر
image262201

سخنگوی قوه قضاییه با اشاره به صدور حکم قطعی درباره پرونده کرسنت گفت: محکوم‌علیه اعمال ماده ۴۷۷ را در این پرونده درخواست کرده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا؛حجت‌الاسلام غلامحسین محسنی اژه‌ای در نود و یکمین نشست خبری خود در پاسخ به سؤال فارس در خصوص آخرین وضعیت پرونده کرسنت و اجرای حکم صادره در این خصوص گفت:‌ پرونده کرسنت مدت‌ زمان زیادی در حال رسیدگی است به گونه‌ای که در ابتدا دادگاه بدوی حکمی برای متهمین صادر کرد اما با اعتراض محکومین به دیوان عالی کشور براساس زمان وقوع جرم و زمان صدور حکم اعلام کردند که این جرم مشمول مرور زمان شده است بنابراین پرونده بسته شد و حکم اجرایی نشد.

اژه‌ای خاطرنشان کرد: در اینجا مدعی‌العموم نسبت به این حکم اعتراض کرد و گفت این پرونده و حکم مشمول قاعده مرور زمان نمی‌شود بنابراین ماده 18 سابق و 477 فعلی را درخواست کرد که این اعتراض پذیرفته شد و رأی شعبه بیست دیوان عالی درباره مختومه شدن پرونده نقض شده است و حکم محکومیت دادگاه بدوی این پرونده به قوت خود باقی ماند.

وی ادامه داد: چند روز پیش به عللی چشمم به این پرونده خورد و دیدم حدود 7-8 کارتن شده است و در هر کارتن هزاران برگ قرار دارد بنابراین اکنون پرونده حکم دارد و قطعی است و دستور رسیدگی فوق‌العاده به این پرونده صادر شده است.

اژه‌ای یادآور شد: اسامی افرادی که در پرونده محکوم شدند را به خاطر ندارم.

یک عضو دفتر تحکیم در پرونده حمله به سفارت عربستان دست دارد

حجت‌الاسلام غلامحسین محسنی اژه‌ای در ادامه نود و یکمین نشست خبری در خصوص حمله به سفارت عربستان، گفت: دسته دوم افراد بازداشت شده در این خصوص مظنون هستند که خودشان تشکیلات ایجاد کرده‌اند و یا دشمن در بین آنها نفوذ کرده است و توانسته با سوءاستفاده از آنان باعث آتش زدن سفارتخانه و ورود به آن شوند.

وی تأکید کرد: قرائنی در خصوص دست داشتن دشمن در این واقعه وجود دارد که دشمن از عناصر ساده‌اندیش سوءاستفاده کرده و آنان را آلت دست قرار داده است اما اکنون نمی‌توان در این خصوص قضاوت نهایی کرد.

سخنگوی قوه قضاییه تصریح کرد: فردی که حدود 10 سال قبل در یکی از دانشگاه‌های استان‌های شمالی عضو فعال دفتر تحکیم آن زمان بوده است و به علت برخی اقدامات اخراج شده است و به صورت غیرحضوری بخشی از دروس طلبگی را خوانده در این موضوع دخیل بوده است و دستوراتی صادر کرده است.

اژه‌ای تأکید کرد: اینکه انگیزه وی چه بوده و چه ارتباطی با چه کسانی داشته است و اینکه آیا تخریب‌ها توسط ایشان یا افراد دیگر صورت گرفته موضوعاتی است که نمی‌توان در خصوص آن قضاوت کرد و مراکز مسئول هم اکنون در حال کسب اطلاعات از این افراد هستند و با همت دادستان تهران سیستم اطلاعاتی و نیروی پلیس ابعاد موضوع روشن خواهد شد.

شمار زیادی درباره اسیدپاشی اصفهان بازداشت شده‌اند

اژه ای درباره پرونده معاون رئیس جمهور سابق گفت:در مورد بقایی 3 بار بازداشت موقت تمدید شد که در این مدت تحقیقات صورت گرفت که بخشی از آن در اختیار سیستم اطلاعاتی و بخشی در اختیار سیستم قضایی بود،در حال حاضر هم این فرد با قرار کفالت آزاد شده است.
او ادامه داد: دستگاه قضایی تمام تلاش خود را کرد تا عامل اسیدپاشی شناسایی شود و قرائن نشان می‌دهد که دست کم برخی از این اسیدپاشی‌ها انگیزه‌های شخصی نداشته است.این پرونده هنوز مختومه نشده است چرا که برخی از مظنونین که تحت تعقیب هستند هنوز دستگیر نشده‌اند البته قطعی نشده است که این اقدام کار افراد تحت تعقیب باشد.

ادامه دارد….

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است