منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۶:۰۳
شناسه خبر: 276780
گروه :خبر
13931118000554_PhotoA

وزیر انرژی ترکیه اعلام کرد: اگر ایران و ترکیه درباره تخفیف گاز صادراتی به نتیجه نرسند دادگاه بین‌المللی طی ۲ تا ۳ ماه آینده به تخفیف ۱۳.۳ تا ۱۵.۸ درصد به نفع ترکیه حکم می‌دهد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، وزیر انرژی ترکیه گفت: ترکیه و ایران باید طی 3 ماه آینده برای میزان تخفیفی که باید به گاز صادراتی به ترکیه منظور شود تصمیم بگیرند.

برات آلبایراک گفت: یک دادگاه بین‌المللی رقمی بین 13.3 تا 15.8 درصد منظور خواهد کرد در صورتیکه همچنان دو کشور به توافقی درباره تخفیف گاز صادراتی نرسند.

آلبایراک گفت: این یک مرحله محدودی است که 2 تا 3 ماه زمان می‌برد، در این مدت طرفین باید تلاش کنند به درصد مشخصی از تخفیف به توافق برسند و اگر این توافق حاصل نشود دادگاه رقمی بین 13.3 تا 15.8 درصد تخفیف برای مبلغ گاز صادراتی ایران به ترکیه منظور خواهد کرد.

وزیر انرژی ترکیه افزود: هر تصمیمی درباره تحفیف باید به زمان گذشته یعنی جولای 2011 برگردد. ترکیه و ایران بحث‌های خود را به دادگاه ارائه کرده‌اند. ترکیه سال گذشته 10 میلیارد متر مکعب گاز طبیعی از ایران وارد کرده است.

آلبایراک همچنین گفت: ما قیمت گاز طبیعی را برای مصرف کنندگان ترکیه با در نظر گرفتن تخفیف ارائه شده از سوی ایران اعمال می‌کنیم.

ترکیه مدعی است ایران گاز صادراتی به ترکیه را گرانتر از قیمت جهانی محاسبه می‌کند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان