منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۰۸ مهر ۱۳۹۴ - ۱۲:۴۰
شناسه خبر: 225249
گروه :خبر
خلیل نوری پور

عضو شورای اسلامی بشاگرد گفت: آل سعود توانایی مدیریت اداره حرمین شریفین را ندارد و این مسئولیت باید به دست مجموعه‌ای از کشورهای اسلامی قرار گیرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز، خلیل نوری پور عضو شورای اسلامی شهرستان بشاگرد در گفتگو با خبرنگار بشاگرد نیوز گفت: فاجعه غم انگیز و جانگداز حجاج در عربستان در مسیر رمی جمرات نشان می دهد که رژیم جاهل آل سعود در اجرای مراسم حج بسیار ضعیف و بی لیاقت است.

 

 

نوری پور بابیان اینکه بی کفایتی محض آل سعود سبب شد تا مسلمانان زیادی از حجاج بیت‌ الله الحرام کشته شود، افزود: متأسفانه رژیم خبیث آل سعود که خود را خادم حرمین شریفین می داند نسبت به جان باختن هزاران حاجی مسلمان بی تفاوت است.

 

 

وی با بیان اینکه مدیریت ناکارآمد حکام سعودی عربستان در این فاجعه کاملا آشکار بود، گفت: این فاجعه بسیار دردناک موجب جریحه دار شدن قلب مسلمانان جهان شد و فرصت مناسبی برای بیداری دوباره جهان اسلام، تجدیدنظر و تعیین تکلیف با رژیم سعودی است.

 

 

عضو شورای اسلامی بشاگرد بروز این فاجعه بزرگ از سوی دولت سعودی را عمدی دانست و اظهار داشت: امسال حوادث زیادی در حج اتفاق افتاد از جمله سقوط جرثقیل، پنکه سقفی، آتش گرفتن چادر و فاجعه منا نمی تواند طبیعی باشد بلکه این اتفاقات کاملاً عمدی است که حکام سعودی با فرافکنی نمی توانند این فاجعه را توجیه کنند.

 

 

خلیل نوری پور گفت: این فاجعه بیت الله که سرزمین امن الهی است را برای مسلمانان نا امن جلوه می دهد و سبب جریحه‌دار و داغدار شدن خانواده‌های مسلمان شده است بنابراین دولت جاهل آل سعود توانایی مدیریت اداره حرمین شریفین را ندارد و این مسئولیت باید به دست مجموعه‌ای از کشورهای اسلامی قرار گیرد.

 

 

وی بابیان اینکه سکوت مجامع بین‌المللی در قبال فاجعه ناگوار منا عربستان را وقیح تر می کند، تصریح کرد: عاملان و مقصران در ضعف مدیریت حج که موجب کشتار جمع زیادی از حجاج شده‌اند باید هر چه زودتر شناسایی و به مجازات عمل خود برسند.

 

انتهای پیام/س

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی