منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۵:۳۲
شناسه خبر: 310322
گروه :خبر
aeb072f5-b2bb-4362-9860-94876be8ec7d

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میناب گفت: اولویت سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال در استان هرمزگان و شهرستان میناب در حوزه گردشگری و طبیعت گردی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از میناب جنوب، معاون استاندار و فرماندار ویژه میناب در جلسه شورای هماهنگی اشتغال شهرستان میناب اولویت اشتغال استان و بالطبع شهرستان میناب بعنوان دومین شهرستان استان  در حوزه گردشگری برشمرد و گفت:  به تناسب ظرفیتهای خوبی که در این شهرستان وجود دارد امیدواریم با سرمایه گذاری بخش خصوصی شاهد تحولی و رونق اشتغال باشیم.

 

وی افزود:  برنامه ریزی های لازم در خصوص تعیین اولویت های سرمایه گذاری استان در این خصوص از سال گذشته انجام شده و در طی سال جاری شاهد اقدمات عملیاتی آن خواهیم بود.

 

فرماندار ویزه شهرستان میناب اظهار داشت: بر اساس طرح امایش سرزمینی و بررسی پتانسیل های هر منطقه در حوزه اقتصاد بخصوص ایجاد کسب و کار و زیرساخت های لازم برای رونق اشتغال شهرستان میناب نیز اولویت هایی را برای سرمایه گذاری تدوین شده است.

 

پاکدامن ابراز کرد : بخش های شهرستان میناب با توجه به موقعیت اقتصادی خود دارای ظرفیتهای خوبی است  که بر اساس برنامه ریزی ها بخش مرکزی میناب بدلیل  دارا بودن پتانسیل خوبی در حوزه جاذبه های گردشگری و طبیعت گردی زمینه مناسبی برای توسعه زیرساختهای گردشگری می باشد.

 

وی وجود سواحل و دریا در بخش بندزرک برای رونق اشتغال بر مبنای توسعه ظرفیتهای اشتغال در حوزه آبزیان و شیلات و همچنین بخش سندرک با توجه به وجود معادن مختلف و همچنین بخش توکهور را نیز پتانسیل بسیار خوب برای توسعه در بخش کشاورزی دانست.

 

معاون استاندار هرمزگان یاداور شد: توسعه و ارتقا سطح کمی و کیفی آموزش را یکی از لازمه های مدنظر در برنامه ریزی برای سرمایه گذاری و رونق اشتغال است که در صورت عدم ارائه آموزشهای لازم این برنامه ریزی ها به نتیجه مطلوب نخواهد رسید.

 

نماینده عالی دولت در شهرستان ایجاد اشتغال و بکار گیری نیروهای جوان و تحصیل کردن مینابی  در پروژه های عمرانی و سرمایه گذاری این شهرستان را یکی از دغدغه های خود دانست و ابراز داشت: این وظیفه مسئولان و اعضای شورای هماهنگی اشتغال است که با ارائه آموزش های لازم این فرصت را عملیاتی کنند.

 

فرماندار ویژه میناب با توجه به برنامه های اقتصادی دولت در شهرستان میناب در زمینه اشتغال در پروژه های احداث سد ، کارخانه فولاد و همچنین بخش کشاورزی و مزارع پرورش ماهی ومیگو فرصتهای خوبی برای اشتغال جوانان مینابی فراهم شده است و با کسب مهارتهای لازم در این حوزه ها می توانند مشارکتی فعال در توسعه شهرستان داشته باشند.

 

در پایان جلسه روند تسهیل و فراهم سازی زمینه ارائه آموزش در سطح همه بخش ها و روستاهای شهرستان و همچنین ارائه تسهیلات برای ایجاد اشتغال مورد بررسی قرار گرفت.

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است