منتشر شده در تاریخ: جمعه ۲۷ آذر ۱۳۹۴ - ۱۵:۳۴
شناسه خبر: 255618
گروه :خبر
IMG_0778

امام جمعه موقت رودان گفت: وحدت بین حوزه و دانشگاه زمانی شکل می گیرد که این دوگانگی ها کنار برود وخدمت به مردم و برای اعتلای نظام جمهوری اسلامی تلاش کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز، به نقل از رودان نیوز؛ حجت الاسلام رضا مهدوی امام جمعه موقت رودان در خطبه های عبادی سیاسی امروز شهرستان با اشاره به ۲۷ آذر سالروز شهادت آیت الله دکتر محمد مفتح، آن مجاهدی که در راه وحدت حوزه و دانشگاه تلاش زیادی کرد، گفت: تلاش شیخ مفتح در ایجاد وحدت بین دو مرکز علمی، حوزه و دانشگاه بود و تا لحظات آخر عمرش از این کوشش دریغ نکرد و بحمدالله تلاش و کوشش آن مجاهد به ثمر رسیده است.

مهدوی اظهار کرد: از اول انقلاب، هم حوزه های علمیه و هم دانشگاههای کشور، در پیشبرد اهداف نظام اسلامی نقش موثری داشته اند و این دو گروه علمی و دینی، پیشاپیش سایر نیروهای انقلاب اسلامی بوده اند و دارای یک هویت انقلابی هستند.

امام جمعه موقت رودان با اشاره به اینکه محیط های حوزه های علمیه و دانشگاههای کشور جزء کانون های اصلی درک پیام های انقلاب هستند، افزود: این دو محیط علمی و دینی، حتی در آن زمان اوج خفه خوان، جزء پیشگامان این نهضت بوده اند، فلذا هر ساله در کشور، مسئله وحدت بین حوزه و دانشگاه مطرح می شود که مسئله مهمی است.

وی همچنین ادامه داد: ما وقتی صحبت از وحدت حوزه و دانشگاه می زنیم که این یک تاکتیک زودگذر نیست، بلکه یک وحدت استراتژیک است و باید یک وحدت ایدولوژی شکل بگیرد و اگر چنین شد، وحدت محقق می شود.

حجت السلام مهدوی اضافه کرد: وحدت بین حوزه و دانشگاه زمانی شکل می گیرد که این دوگانگی ها  کنار برود، و هر یک، باید در ردیف علمی خودش تمام هدفش، خدمت به مردم وبرای اعتلای نظام جمهوری اسلامی تلاش کنند.

 

وی در خصوص اینکه امروزه گروهی از افراد، دانشگاه را محیط علمی بی دین و حوزه را صرفا محیط دینی می دانند، تصریح کرد: هم در حوزه های علمیه مسائل علمی و دینی تدریس می شود و هم در دانشگاهها، البته باید مشکلات و موانع برطرف شود و این نسبت، تهمت خیلی بدی است، این دو محیط باید با کمک هم، جامعه را بسوی اعتلای نظام اسلامی پیش ببرند.

خطیب نماز جمعه رودان در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به بسته شدن پرونده هسته ای کشورمان و رسوا شدن کشورها ی استکبار در برابر تهمت هایی که به ما در این چند سال زدند، گفت: نظام سلطه از تمام امکانات و ظرفیت هایی که در اختیار داشت، برای متوقف کردن قطار پیشرفت انقلاب اسلامی استفاده کرد، خیلی تلاش کردند اما شکست خوردند.

مهدوی اظهار کرد: اگر راهبردها و مدیریت مقام معظم رهبری در این راه نبود، دولت هم در این کار موفق نمی شد و از صبر و استقامت ملت در برابر گستاخی های کشورهای استکبار باید تشکر کرد.

وی افزود: ما الآن در شرایطی به این پیشرفت رسیدیم که در دانش هسته ای و تولیداتمان، از توان بومی و علمی خودمان بهره بردیم و دنیای استکبار از این پیشرفت ایران اسلامی در حیرت مانده است.

مهدی اضافه کرد: تهدیدها و سنگ اندازیهای کشورهای سلطه علیه کشور ما، نتوانست و نمی تواند ایران اسلامی را از پیشرفت علمی و تلاش باز بدارد.

وی به کشتار بی رحمانه شیعیان نیجریه توسط ارتش این کشور اشاره کرد و ادامه داد: شیعیان کشور نیجریه و رهبر آنها شیخ زکزاکی، متاثر از امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری هستند و توسط ارتش این کشور که نقش وهابیون و صهیونیست را در این جنایت می رساند، به شهادت می رسند.

خطیب نماز جمعه موقت رودان تصریح کرد: تا قبل از سال ۱۹۹۵ میلادی، جامعه شیعه در نیجریه به هزار نفر هم نمی رسید، اما این موج اسلام خواهی و شیعه گرایی، چنان رشد کرده که جمعیتشان الآن نزدیک به ۱۰میلیون می رسد لذا کشورهای استکبار از این موج شیعه گرایی احساس وحشت کرده اند و این کشتار را در این کشور به را می اندازند، ولی به فضل الهی در این کار هم موفق نمی شوند و بیداری اسلامی در جهان هر روز بیدارتر می شود.

انتهای پیام/م

 

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *




تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است