منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۴ - ۱۰:۲۴
شناسه خبر: 256310
گروه :خبر
img_0049_81_19

استادحوزه علمیه پارسیان گفت: علوم روز دانشگاهی از واجبات دیروز و امروز اجتماع و برای رشد جسمانی و روحانی نیاز است لذا تغذیه گر جامعه از لحاظ جسمانی و روحی حوزه و دانشگاه است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از هرمزپرس؛ حجت الاسلام و المسلمین الهی منش، استادحوزه علمیه شهرستان پارسیان با اشاره به آیه شریفه 46 سوره انفال که امر به اتحاد مومنین و مسلمانان امر می کند، گفت: خداوند انسان را به طلب امر میکند و دعا طلب از کسی است که مقام ایشان از دیگران بالاتر است.

وی افزود: خواهش، طلب کردن از کسی است که مقام و همردیف مقام ماست و امر که طلب از کسی است که مقام او از مقام ما پایین تر است.

الهی منش اظهار کرد: قبل از انقلاب اسلامی ایران اتحاد بین دانشجویان و طلاب کمتر بوده در گذشته افرادی وجود داشتند که خواهان دوری این دو قشر فرهنگی و روشن فکر جامعه بودند تا از این فضا سوءاستفاده کنند.

استادحوزه علمیه پارسیان بیان کرد: در گذشته اختلافات بین دانشجویان و طلاب وجود داشت  تا جایی که طلاب دانشجویان را بی دین می خوانند و در مقابل دانشجویان طلاب را متحجر و کسانی که عقب ماندگی فکری دارند و با پیشرفت مخالف هستند خطاب می کردند.

الهی منش تصریح کرد: در آن دوران امام خمینی (ره) فرمودند که ما  مخالف پیشرفت نیستیم بلکه به دنبال کوتاه کردن دست بیگانگان در کشور هستیم که با سوءاستفاده دشمنان  از این مخالفت و جدایی ها مسئله کشف حجاب را داشتیم که عاملی بر جدایی حوزه و دانشگاه و متفکران سیاسی و اعتقادی بود.

وی افزود: علوم روز دانشگاهی از واجبات اجتماع ولازمه  رشد جسمانی و روحانی است لذا  تغذیه گر جامعه از لحاظ جسمانی و روحی حوزه و دانشگاه است.

استادحوزه علمیه پارسیان خاطرنشان کرد: با خدماتی که این دو قشر می توانند به جامعه ارائه دهند ایجاد جامعه ای سالم می باشد همانطور که در جریان انقلاب اسلامی سال 57 اتحاد حوزه و دانشگاه باعث شکل گیری انقلاب اسلامی شد و تجزیه و تحلیل سالم و مناسب از جامعه از نتایج دیگر  حوزه و دانشگاه است.

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است