منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۴ - ۲۱:۲۱
شناسه خبر: 242469
گروه :خبر
13940825000919_PhotoA

در تظاهراتی که در مرکز شهر آنتالیا در پی حضور رئیس جمهور آمریکا انجام شد، پرچم‌های ایران، سوریه، فلسطین، عراق و کشورهایی که در خط مقدم مبارزه با امپریالیسم هستند، توسط جوانان حمل شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا برای شرکت در مذاکرات گروه 20 روز گذشته(یکشنبه) وارد آنتالیای ترکیه شد.

اتحایه جوانان ترکیه (TGB) در اعتراض به این سفر در دو نقطه شهر آنتالیا ضمن ترتیب دادت تظاهرات‌هایی، شعارهایی بر ضد امپریالیسم سر دادند و آنها را به میدان مبارزه فرا خواندند.

TGB: اوباما یک ماشین جنگی است.

در این تظاهرات که در مرکز شهر آنتالیا انجام شد، پرچم‌های ایران، سوریه، فلسطین، عراق و کشورهایی که در خط مقدم مبارزه با امپریالیسم هستند، توسط جوانان حمل می‌شد.

شعارهایی که در این تظاهرات داده می‌شد عبارت بودند از: «مرگ بر امپریالیسم آمریکا»، «آمریکای قاتل از ترکیه برو بیرون»، «آمریکایی برو به خانه‌ات»، «اوباما می‌لرزد جوانان ترکیه میرزمند»، «این کشور از آن ماست، مرگ بر امپریالیسم».

جمیل گوزل معاون دبیرکل اتحادیه جوانان ترکیه در قطعنامه پایانی این تظاهرات گفت: 2 روز پیش در لبنان و پاریس ده‌ها نفر کشته شدند و هم اکنون، هر ساعت و هر دقیقه و هر ثانیه صدها نفر از آوارگان سوری در خیابان‌ها در حال گدایی برای تکه‌ای نان هستند. هر روز شاهد به تخنه سنگ خوردن اجساد کودکانی مثل آیلان سوری در سواحل دریاها هستیم و مسئولیت تمام این مصائب به عهده اوباما است، اما او هر روز از تلویزیون‌ها به ما نیشخند می‌زند و ما این را محکوم می‌کنیم.

وی افزود: اعزام نیرو از سرزمین سرخپوستان تا افغانستان و از آمریکای جنوبی تا عراق، تماماً برای اهداف اشغالگری اوباما است. چکمه‌های سربازان آمریکا به خون زنان باردار آغشته شده‌اند و بر سرزمین‌هایی که آنها اشغال کردند، هنوز آثار تجاوز به زنان دیده می‌شود. اشغالگران قاتل در افغانستان به اجساد کسانی که در مقابلشان مقاومت می‌کردند توهین کردند.

معاون دبیر کل اتحادیه جوانان ترکیه با اشاره به اینکه اوباما که اکنون در ترکیه است، تنها یک ماشین جنگی می‌باشد، گفت: آنچه اوباما با حمایت مالی خود از تروریست‌ها انجام داد تنها در آسیای میانه محدود نخواهد ماند و قطعاً به طرف خودشان نیز بازخواهد گشت. تمام اتفاقات اروپا، شامل ترور، اعتیاد، دربدری، بی خانمانی و بی فرهنگی‌ها به دلیل تبعیت سران اروپا از رفتار اوباما است. ما همه این رفتار اوباما را محکوم می‌کنیم و تروریست‌ها را به مبارزه فرا می‌خوانیم.

یادآوری می‌شود که مدتی قبل گروهی از اعضای اتحادیه جوانان ترکیه به ایران آمده بودند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان