منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۰۸ مهر ۱۳۹۴ - ۱۰:۳۵
شناسه خبر: 225232
گروه :خبر
z

حمل و نقل دانش آموزان بشاگردی با وانت بارهای غیر استاندارد علاوه بر خطر واژگونی ؛ در فصل زمستان و هوای سرد بسیاری از جویندگان علم را دچار بیماری های مختلف می کند.

به گزارش خبرنگار شبکه اطلاع رسانی هرمز ، گرچه در این راستا در اکثر استان های کشور کارگروه هایی تشکیل می شود ولی هستند مناطقی که هنوز نتوانسته اند این چالش را به خوبی مدیریت و یا مرتفع کنند.

 

 

بشاگرد یکی از شهرستان هایی است که دانش آموزان آن در طول سال تحصیلی در زمینه تردد از خانه تا مدرسه با مشکلات فراوانی روبرو هستند که این موضوع طی سال های اخیر برای والدین به دغدغه بزرگی مبدل شده است.

 

 

در حالی که دانش آموزان روستاهای بشاگرد همزمان با سایر دانش آموزان در سطح کشور، با شور نشاط برای ورود به خانه دوم خود مهیا می شوند، می بایست برای جابجایی از وانت بارها استفاده کنند که این خود خطرات زیادی به همراه دارد.

 

 

 

 

 

2014-10-01 12.49.58

 

محمود غلامی دهیار بشنو در این راستا اظهار داشت : دانش آموزان در بشاگرد برای تحصیل و طی مدارج تحصیلی با خطرات زیادی مواجه هستند.

 

 

وی افزود : نسلی که باید بدون دغدغه به تحصیل و علم اندوزی بپردازد در بسیاری از مواقع با مشکلاتی مقابله می کند که حتی احتمال مرگ هم دارد.

 

 

غلامی همچنین با اشاره به نبود سرویس مناسب برای جابجایی دانش آموزان در بشاگرد اظهار داشت : علاوه بر خطر واژگونی وانت بارهای حامل دانش آموزان، در فصل زمستان و هوای سرد بسیاری از دانش آموزان دچار بیماری های مختلفی می شوند.

 

 

محمد زحمت کش از اولیا دانش آموز بشاگردی نیز با بیان این که تمام مردم کشور در هر شهر و استانی با یکدیگر برابر هستند و می بایست از امکانات یکسان بهره مند باشند،گفت:دانش آموزان روستاها و شهرهای دیگر کشور با بهترین امکانات رفاهی و استانداردترین سرویس مدارس مسیر مدرسه خود را طی می کنند و این موجب می شود که انگیزه نش آموزان بشاگردی نسبت به تحصیل را کاهش دهد.

 

 

وی بیان کرد:سخت است وقتی تعداد زیادی از دانش آموزان به صورت مختلط بالای یک وانت بار در هوای سرد زمستانی عازم مدرسه خود در روستای مرکزی هستند.

 

 

این ولی دانش آموز ضمن گلایه از مسئولان بشاگرد، اظهار داشت:مردم بشاگرد از اداره راه و شهرسازی گلایه زیادی دارند، چرا که روستاهای بشاگرد به علت کم کاری و ناکارآمدی این مجموعه با گذشت بیش از سه دهه از عمر انقلاب اسلامی تاکنون از یک راه ارتباطی مناسب بهرمند نیستند.

 

 

وی گفت : مقصر اصلی در زمینه نبود جاده مناسب روستایی، اداره کل راه و شهرسازی هرمزگان و مسئولان بشاگرد هستند که هیچ تلاشی برای بهسازی و آسفالت راههای فرعی شهرستان نمی کند و جاهایی که هم شروع به کار می کنند بیش از پنج سال زمان می برد تا یک راه روستایی را تکمیل و به بهره برداری برسانند.

 

 

 

 

 

 

 

z

زحمت کش در ادامه افزود:بین مردم بشاگرد و شهرهای دیگر تبعیض فراوانی وجود دارد و ناکارآمدی در برخی ادارات به شدت رو به افزایش است که این مشکلات مردم روستاها را چالش های زیادی روبرو کرده است.

 

 

ابراهیم عید زاده یکی دیگر از اولیا دانش آموز بشاگردی نیز استفاده از وانت بار به عنوان سرویس مدرسه و جابجایی دانش آموزان را کار بسیار خطرناک دانست و گفت:استفاده مردم از وانت بار برای تردد دانش آموزان از سر ناچاری است.

 

 

وی گفت:از مسئولان استان و شهرستان می خواهیم تا نسبت به تامین وسیله نقلیه استاندارد برای جابجایی دانش آموزان در بشاگرد توجه لازم را داشته باشند.

 

 

این ولی دانش آموز افزود:انتظار داریم مسئولان نسبت به سلامت دانش آموزان بشاگردی اهتمام داشته باشند.

 

 

امید است مسئولان بارفع مشکلات در این بخش از ورود آسیب به جامعه دانش آموزی در این منطقه جلوگیری کنند تا خدای ناکرده شاهد حادثه و سانحه ای ناگوار نباشیم.

 

 

انتهای پیام/س

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است