منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۴ - ۱۹:۴۱
شناسه خبر: 200947
گروه :خبر

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان رزن گفت: یک قلاده گرگ به یک دختر چهار ساله در روستای تخت از توابع بخش سردرود رزن حمله کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، جواد نوری اظهر روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: سه شنبه هفته جاری هنگام غروب آفتاب و نزدیک اذان یک قلاده گرگ با ورود به یک منطقه مسکونی اقدام به حمله به یک کودک کرد.

وی توضیح داد: کودک چهارساله قصد عزیمت به خانه مجاور را داشت که گرگ از فرصت تاریکی هوا و تنها بودن کودک استفاده کرده و به وی حمله می کند.
وی اضافه کرد: گرگ کودک را از ناحیه گردن و صورت زخمی کرده بود که به یکباره مادر کودک متوجه حضور گرگ در داخل حیات خانه می شود.
رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان رزن اضافه کرد: این مادر، کودک را از چنگال گرگ خارج کرده ولی گرگ سعی در رها ساختن کودک از دست مادر داشت و با قدرت کودک و مادر را چند متر بر روی زمین کشید.
نوری اظهر اضافه کرد: جدال مادر و گرگ برای بدست آوردن کودک با سر و صدای مادر این دختر بچه به نفع مادر تمام شد و گرگ از خانه فرار کرد.
وی بیان کرد: کودک زخمی پس از مداوا در مرکز بهداشت روستای تخت به بیمارستان رزن منتقل شد و هم اینک نیز در بیمارستان همدان بستری است.
رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان رزن گفت: منزل مسکونی که گرگ وارد آن شده فاقد حصار و فنس کشی بوده و به علت اینکه آخرین خانه روستا نیز می باشد احتمال ورود حیوانات وحشی به آن بسیار زیاد است.
نوری اظهر گفت: با توجه به شکار بی رویه و کاهش طعمه، احتمال حضور گرگ در مناطق مسکونی بسیار زیاد است به همین منظور توصیه ها و هشدارهای لازم به دهیاری ها و اهالی روستا در چند نوبت داده شده است.
وی افزود: دفع نادرست پسماندها و پراکندگی زباله های خانگی و واحدهای مرغداری موجی حضور گرگ در نزدیکی روستا شده و این امر احتمال حمله آن به انسان را بیشتر می کند.
امسال اولین بار است که در منطقه رزن شاهد حمله گرگ به انسان هستیم ولی در چند نوبت به احشام حمله شده است.
سال گذشته یک کودک چهارساله در یکی از مناطق رزن طعمه گرگ شد همچنین در دو نوبت گرک به گله گوسفندان حمله و چوپان را زخمی کرد.
شهرستان رزن با سه بخش مرکزی، قروه و سردرود، 126 روستای دارای سکنه و در مجموع با 119 هزار نفر جمعیت در 81 کیلومتری مرکز استان همدان قرار دارد.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان