منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۴ - ۱۸:۵۵
شناسه خبر: 176594
گروه :خبر
images8

امام جمعه شهرستان حاجی آبادگفت: نقض حاکمیت کشور یمن و حمله عربستان سعودی به این کشور برخلاف عرف حقوق و قوانین بین المللی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز، حجت الاسلام مختاری، امام جمعه حاجی آباد  در گفتگو با خبرنگار پیارم  با اشاره به حمله نظامی  عربستان  به یمن گفت: کشورهای مستبد منطقه واستکبار جهانی به دنبال سرکوب بیداری اسلامی بودند اما به فضل خدا بیداری اسلامی مسیر خود را طی خواهد کرد.

وی با اشاره به انقلاب اول یمن افزود:با دخالت بیگانگان مخصوصا کشورهای همسایه، عربستان سعودی اتفاق مبارکی بعد از انقلاب شکل نگرفت اما  در انقلاب دوم یمن که شاخصه اصلی آن مردمی بود این انقلاب به رهبری انصار الله یمن شکل گرفت.

مختاری  با بیان اینکه در سالهای قبل  یمن حیاط خلوت عربستان و کشوری کاملا سر سپرده و در اختیار عربستان بود، یادآور شد: اگر چه یمن کشوری جدا بود ولی عمده تصمیم گیری ها در کشور عربستان اتفاق می افتاد.
وی در ادامه گفت: حرکت مردمی یمن مهمترین تهدید برای  عربستان است که این خیزش مردمی در عربستان میتواند به الگوی موفقی برای کشور عربی باشد .

امام جمعه حاجی آباد تاکید کرد: بهترین بستر برای خیزش و انقلاب ضد استبدادی است در کشوری اگر استبداد وجود داشته باشد خود وجود این استبداد فضایی برای جنبش و خیزش مردمی الان خود عربستان اهل سنت است.

وی با بیان اینکه غیر وهابی به شدت از فضای استبداد ی این کشور خسته شدند، اظهار کرد: خود کامگی موجود در عربستان بستر انقلاب را در عربستان فراهم کرده است.

مختاری با اشاره به اینکه شکل گیری انقلابی در یمن و پیشرفت این نهضت مردمی زنگ خطری بود است، اظهار کرد: دخالت کشورهای آمریکا و اسرائیل در این جنگ و حمایت از عربستان نقاب از چهره کشورهایی که دم از آزادی و حقوق بشر می زدند بر می دارد.

وی با بیان اینکه حقوق بشر بیشترجنبه تبلیغاتی دارد، گفت: نغض حقوق بشر در عربستان یا کشورهایی مثل عربستان که نغض حقوق بشر را تو کشورهای مختلف منافاتی اگر برای اینها نداشته باشد دادشان بلند نمی شه اما اگر در کشورهای اسلامی اتفاقی بیفتد نغض حقوق بشر دانسته است.
امام جمعه شهرستان حاجی آباد در ادامه تصریح کرد: عربستان متحد همیشگی آمریکا و اسرائیل بوده و هست حاکمیت عربستان بر آمریکا و اسرائیل موضوعیت داره در کنار آنها خودشان از اینکه جبهه مقاومت اسلامی توسعه پیدا بکند می ترسند.

وی با بیان اینکه کشور ما نگاه شیعه و سنی و در این بحث ندارد، اظهار کرد: در حالیکه بیداری اسلامی و مقاومت اسلامی را شاهد هستیم که هم دربین شیعه و هم سنی جبهه مقاومت اسلامی در حال شکل گیری است.
مختاری با بیان اینکه نا امنی که در کشور یمن اتفاق بیفتد به کشور ها دیگر هم سرایت می کند، خاطر نشان کرد: این نیست که منافع کشور یمن در خطر بیفتد ولی در عربستان هیچ اتفاقی نیفتد کشور یمن مورد آسیب قرار بگیرد عربستان و هم پیمانانش در این منطقه حاشیه امنی داشته باشند قطعا دامنه این آتش به کشورهای آنها هم کشیده خواهد شد.

 

انتهای پیام/م

 single
اخبار مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است