منتشر شده در تاریخ: شنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۴ - ۱۰:۲۵
شناسه خبر: 179157
گروه :خبر
Slide1

یمنی که درگیر دیکتاتورفاسدی چون علی عبدالله صالح و بعد از آن منصور هادی بود. این بار باید طعم دلارهای نفتی آل سعود را بچشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از هرمزپرس،آنچه در آغازین روزهای سال نو مشاهده کردیم یادآور حملات بی رحمانه صهیونیستی ها به نوار غزه بود. اما این بار صهیونیستی دیگر در قامت آل سعود ونه غزه بلکه یمن را زیر آتش بی رحمانه دلارهای خود گرفت.
یمنی که درگیر دیکتاتورفاسدی چون علی عبدالله صالح و بعد از آن منصور هادی بود. این بار باید طعم دلارهای نفتی آل سعود را بچشد. انصارالله با الهام گیری از انقلاب اسلامی ایران به عنوان تنها مرکز مبارزه در یمن شناخته می شود.

حوثی ها شاخه سیاسی انصارالله بعد از جنگ های آل سعود و انصارلله در سالهای 2006تا2010به دنبال خواهان بازنگری قانون اساسی کشورشان برآمدند. در این میان با برکناری علی عبدالله صالح و روی کار آمدن منصور هادی و تشکیل شورای انتقالی قدرت این امر محقق شد. اما یمن جایی که تنگه باب المندب، دریای سرخ و خلیج عدن را به هم وصل می کند بعد از تنگه هرمز استراتژیک ترین تنگه در دنیا محسوب می شود.در این میان آل سعود به هیچ عنوان راضی نیست که یمن از سیاست هایشان فاصله بگیرد.با گریختن منصور هادی به عربستان تمامی معادلات را به یکباره به هم می زنند.یمنی که نزدیک به آرامش بود با حملات هوایی آل سعود به یکباره خواب مردمش آشفته می شود. اما چرا آل سعود به یکباره خودش را درگیر معادلات یمن می کند و چرا خیلی از کارشناسان اعتقاد به شکست تلخ آل سعود دارند؟ آیا آل سعود با حمله به یمن خودکشی کرد؟
خالی از لطف نیست به این سخن ازامام امت در دیدار با مداحان اشاره کنیم که فرمودند: آل سعود با حمله به یمن بدعت بدی در منطقه گذاشت و بینی اش به خاک مالیده می شود…..
تعبیر دقیق رهبری امت بسیار زیباست زیرا که بدترین نوع شکست برای یک فرد به خاک مالیده شدن بینی اوست.
اما در اوضاع کنونی منطقه ذکر چند نکته الزامیست.
نکته اول: یمن برای آل سعود در واقع ایستگاه تنفس و حیات خلوتی محسوب می شد. امن ترین مکان برای آل سعود کشور یمن بوده و اکنون به هیچ عنوان راضی نیست که یمن از دستش خارج شود. بعد از مرگ ملک عبدالله اوضاع سیاسی عربستان به طور کامل دگرگون شد و سلمان بن عبدالعزیز برای حل معادلات بین المللی از سیاست های ملک عبدالله بهره ای نبرده است. در وهله اول حفظ یمن به عنوان کانال ارتباطی با تنگه باب المندب برای آل سعود ضروری بوده اما در سیاست سلمان بن عبدالعزیز که دست و نقشه امریکا در پشت آن دیده می شود راه حل نظامی در پیش گرفته می شود.انصارلله با سکوت در مقابل حملات هوایی آل سعود با به وجود آوردن دو قطبی ظالم و مظلوم در منطقه آل سعود را محکوم می¬کند.
نکته دوم: حمله آل سعود به یمن با تشکیل اءتلاف و کمک کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس در واقع خط بطلانی بر سیاست های کشورهای شیوخ نشین عرب می کشد.چرا که سالهای سال است در مقابل داعش هیچ گونه عکس العملی نشان نداده¬اند اما در مقابل یمن تمام قد ایستاده¬اند اکنون دید مجامع عمومی و مردم دنیا نسبت به آل سعود و سیاست های کشورهای شیوخ نشین عرب تغییر می کند.
نکته سوم: حمله آل سعود به یمن در واقع بیشتر شبیه به رخ کشیدن چند هواپیمای بمب افکن آل سعود به کشورهای منطقه است.شاید سلمان بن عبدالعزیر دوست دارد که با تحریک آمریکا قدرت نظامی اش را به نمایش بگذارد اما غافل از اینکه این جنگ ملیاردها دلار به اقتصاد عربستان ضرر خواهد رساند و امریکا به دنبال همین است تا ذخایر ارزی کشور عربستان در زمانی که قیمت نفت به پایین ترین حد ممکن خود رسیده را از بین ببرد و اینکه چرا امریکا به دنبال این است خودش داستانها دارد.
نکته چهارم: مجتهد فعال توییتری عربستان چندی پیش در صفحه توییت خود نوشت که اوضاع دستگاه سیاسی آل سعود آشفته است و محمد بن سلمان پسر پادشاه که وزیر دفاع است برای ولیعهدی خیز برداشته است.در صورتیکه محمد بن نایف جانشین ولیعهد عربستان در معادلات منطقه ای سیاست¬هایش با وزیر دفاع اختلافاتی دارد.در این حال سلمان بن عبدالعزیز به جای ساماندهی دستگاه حکومتی-اش خودش را درگیر جنگی می کند که ضررش را خواهد دید.در این میان جنگ برای به قدرت رسیدن در میان دستگاه حکومتی عربستان شروع شده است.
نکته پنجم: بعد از حمله آل سعود اجماع تمامی مردم یمن به روی انصارلله به عنوان پرچمدار انقلاب یمن صورت گرفت و این مهمترین برگ برنده و میوه جنگ آل سعود برای یمن خواهد بود. چرا که چندین سال است جنگ انصارالله و آل سعود نتوانست پشتیبانی اجتماعی مردم را برای انصارالله رقم بزند.بافت اجتماعی یمن متشکل از 65درصد از شیعیان زیدیه و اهل سنت یمن است.بعد از حملات بی¬رحمانه اکنون شیعه و سنی در زیر بیرق انصارلله قرار دارند.
نکته ششم: اگر پیش از این انصارلله رویای حکومت در یمن را بر سر نداشت در این اوضاع که تمام مردم یمن از انصارلله حمایت می کنند می تواند به فکر رهبری یمن باشد و اینجاست که بینی آل سعود به خاک مالیده خواهد شد.در این میان نارضایتی مردم عربستان را از جنگ آل سعود در برابر یمن نیر نباید نادیده گرفت.
نکته هفتم: آل سعود با کشتار بی شمار اهل تسنن و شیعه یمنی، دیگر نمی تواند مانند قبل ادعا خادمی حرمین شریفین کند.چرا که دستش مستقیم به خون مردم بی گناه آلوده شده است.در واقع امروز آل سعود با حمله به یمن چهره ای منفور از خود بر جای گذاشته است. چهره ای که امریکا برایش نقاشی کرده است.
نکته هشتم: حملات هوایی فقط برای پشتیبانی لجستیکی محسوب می¬شود در صورتیکه آل سعود از حملات هوایی به عنوان تنها راه حمله خود استفاده می¬کند. در این میان ال سعود به علت فقدان نیروی زمینی مجبور می شود که میلیاردها دلار خرج تروریست های اجاره¬ای بکند تا حمله زمینی به یمن را شروع کند. شروع چنین جنگی در واقع فقط خالی شدن ذخیره ارزی عربستان را به دنبال دارد. راهی که امریکا به دنبال کرده تا به طور کلی کشورهای عضو اوپک از درآمد نفت هیچ سودی نداشته باشند.همان بلایی که یک روز برای لیبی و ایران و اکنون نوبت عربستان است.
نکته نهم: شاید آل سعود در یمن می خواهد نسخه¬ی سوریه و عراق را اجرا کند در این حال باز ملیاردها دلار هزینه ی چنین پروژه-ای بشود در مقابل کشیدن تروریست¬ها به یمن باعث می¬شود که در سوریه و عراق تضیعف شوند و به مرور زمان جنگ با تروریست¬ها گسترش می¬یابد که زمینه محو انها را فراهم می کند.اگر تا دیروز تروریست ها تمام قوای خود را در سوریه و عراق مستقر می کردند امروز بخشی را باید برای یمن کنار بگذارند و اگر تا دیروز از دو جبهه به تروریست ها حمله می شد امروز یه سه جبهه تبدیل می شود. پراکندگی تروریست ها در منطقه زمینه نابودی آنها را فراهم می کند.اما آنچه مهم است امنیت اجتماعی یمن برای آل سعود است که خطر ریسک کشیدن تروریست¬ها به همسایگی با عربستان بسیار بالاست.
به بن بست رسیدن آل سعود در یمن را می توان به سفر اردوغان به تهران اشاره کرد که در واقع به گفته مجتهد حامل پیام محرمانه سلمان بن عبدالعزیز به ایران برای حل بحران یمن بوده همانطور که حدس زده می شد اردوغان بعد از سفر تهران راهی عربستان شد…
اکنون عربستان می داند که بحران یمن راه حل نظامی ندارد و از طریق دیپلماتیک باید حل بشود راه حل دیپلماتیک یعنی خود مردم یمن باید سرنوشت خود را نتخاب کنند با توجه به آنچه گفته شد مردم یمن خواهان به قدرت رسیدن انصارالله در یمن هستند.
امروز در دید مردم دنیا کسی را می بینیم که خود را خادم حرمین شریفین مکه و مدینه می داند اما دستش به خون هزاران مردم بی گناه زن و کودک آلوده است و در واقع صهیونیستی دیگری را به نمایش گذاشته است.

 

انتهای پیام/م

 

 

 single
اخبار مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است