منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۴ - ۱۶:۳۶
شناسه خبر: 200617
گروه :خبر
139404161632596695645073.png

شبکه تلویزیونی المسیره گزارش داد که در بمباران هوایی ارتش سعودی در استان حضرموت ۴۵ سرباز یمنی جان باخته و ۲۰۰ نفر دیگر زخمی شدند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از تسنیم، شاهدان عینی گفتند: یک دستگاه خودروی بمبگذاری شده سه شنبه شب هنگام خروج نمازگزاران از مسجد الروضه در جنوب شرقی شهر صنعا بعد از ادای فریضه نماز عشا منفجر شد.

یک منبع امنیتی نیز با تایید انفجار گفت: یک دستگاه خودروی بمبگذاری شده در کنار مسجد الروضه پارک شده بود که هنگام خروج نمازگزاران منفجر شد.

در این حمله یک نفر شهید و پنج نفر دیگر زخمی شدند.

این دومین حمله از نوع خود علیه شیعیان در شهر صنعا در یک هفته اخیر می باشد.

روز سی ام ژوئن گذشته نیز 28 نفر از جمله هشت زن در انفجار یک دستگاه خودروی بمبگذاری شده در نزدیک خانه یکی از رهبران جنبش انصار الله شهید شدند که مسئولیت این حمله را گروه تروریستی داعش برعهده گرفت.

گروه تروریستی داعش در 21 مارس گذشته اولین حمله خود در یمن علیه چند مسجد شیعیان را برعهده گرفته بود که در آن 142 نفر شهید شدند.

* داعش مسئولیت انفجار مسجد الروضه را برعهده گرفت

در همین حال، گروه تروریستی داعش با صدور بیانیه ای مسئولیت حمله به مسجد الروضه در شهر صنعا را نیز برعهده گرفت.

گروه تروریستی داعش در بیانیه کوتاه خود در اینترنت گفت: “این حمله را برای انتقام جویی از حوثی ها انجام داد که منجر به کشته و زخمی شدن شماری از آنها شد”.

* شهادت 10 نمازگزار در استان لحج

در همین حال، جنگنده های ارتش سعودی با حمله به یک مسجد دعر استان لحج دستکم 10 نمازگزار یمنی را شهید کردند.

در حمله به یک مرکز پلیس در شهر البیضاء یمن نیز دستکم چهار نیروی پلیس جان باخته و 10 نفر دیگر زخمی شدند.

منابع امنیتی و شاهدان عینی گفتند: این حمله با استفاده از یک دستگاه خودروی بمبگذاری شده علیه مرکز پلیس روی داد که در کنترل نیروهای پلیس و نیروهای کمیته های مردمی وابسته به جنبش انصار الله بود.

شبکه تلویزیونی المسیره نیز اعلام کرد: جنگنده های سعودی سه بار منطقه جوله السفینه در شهر عدن و یک مخزن آب در کوهستان حدید را بمباران کردند.

این شبکه افزود: جنگنده های سعودی همچنین دو بار به شهر رحبن در استان صعده حمله کردند.

* جان باختن سربازان یمنی در حضرموت

شبکه تلویزیونی المسیره نیز گزارش داد که در بمباران هوایی ارتش سعودی در استان حضرموت 45 سرباز یمنی جان باخته و 200 نفر دیگر زخمی شدند.

وی افزود: این حمله علیه تیپ 23 در منطقه العبر صورت گرفت که به شدت با عناصر گروه تروریستی القاعده درگیر است. این گروه بخش‌هایی از استان حضرموت را در کنترل خود دارد.

* حمله موشکی به ظهران عربستان

در همین حال، نیروهای ارتش یمن و کمیته های مردمی در پاسخ به حملات ارتش سعودی، پادگان الربوعه سعودی را در منطقه ظهران هدف قرار دادند.

این نیروها چندین فروند موشک به پادگان الربوعه شلیک کردند.

شبکه تلویزیونی المسیره گزارش داد که نیروهای ارتش و کمیته های مردمی همچنین موضع نظامی علب عربستان در ظهران عسیر را با خمپاره و گلوله های توپ هدف قرار دادند.

این شبکه افزود: نیروهای ارتش و کمیته های مردمی اغلب مناطق شهرک البساتین در شهر عدن را از عناصر القاعده و نظامیان ارتش سعودی پاکسازی کردند.

برپایه این گزارش، منابع یمنی گفتند که نیروهای ارتش و کمیته های مردمی توانستند منطقه خشم رمید در 10 کیلومتری چهار راه العربر الودیعه را به کنترل خودر در بیاورند.

آنها همچنین منطقه الظاهره در دشت شمال غربی حضرموت و دشت جردان و مناطق واقع بین استان های شبوه و مارب از یک سو و استان حضرموت از سوی دیگر را به کنترل خود در آوردند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی