منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۱۳ فروردین ۱۳۹۴ - ۲۱:۳۹
شناسه خبر: 175815
گروه :خبر
13940113000119_PhotoA

منابع امنیتی یمن از حمله ترویست‌های القاعده به زندانی در استان حضرموت و فراری دادن ۳۰۰ زندانی از جمله یکی از سرکرگان این سازمان تروریستی خبر دادند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، افراد مسلح وابسته به سازمان تروریستی القاعده صبح امروز(پنجشنبه) به زندان مرکزی شهر «المکلا» مرکز استان حضرموت واقع در جنوب شرقی یمن حمله کردند.عناصر داعش قبل از ورود به زندان، با گلوله‌های آر پی جی آن را هدف قرار دادند.

روزنامه الشرق الاوسط چاپ لندن در این باره گزارش داد که در پی این حمله، 300 زندانی از جمله «خالد باطرفی» از سرکردگان القاعده که دو سال گذشته بازداشت شده بود، آزاد شدند.

به گفته شاهدان عینی، عناصر تروریستی القاعده برای حمله به این زندان از بمب‌های دست‌ساز و مسلسل استفاده کردند.

بر اساس این گزارش، در حمله صبح امروز القاعده به زندان المکلا چندین نفر از نگهبانان زندان کشته و چندین نفر دیگر نیز زخمی شدند.

منابع خبری یمن نیز گزارش دادند که عناصر القاعده به بانک مرکزی یمن در شهر المکلا نیز حمله کردند و با نیروهای امنیتی مستقر در بانک درگیر شدند.

منابع امنیتی یمن نیز گزارش دادند که عناصر القاعده برای متفرق کردن نیروهای امنیتی و ممانعت از تلاش آنها برای حفاظت از زندان مرکزی به مرکز پلیس شهر المکلا و ساختمان اداره محلی استان حضرموت نیز حمله کردند.

این اولین حمله عناصر تروریستی القاعده در یمن پس از آغاز تجاوزات ائتلاف سعودی به این کشور است.

به گفته این منابع امنیتی، تعداد زیادی از نظامیان عربستان با پشتیبانی ائتلاف متجاوز سعودی علیه یمن، در ورودی «الودیعه» در منطقه شروره استان حضرموت واقع در مرز یمن و عربستان مستقر هستند.

یک منبع امنیتی یمن گزارش داد که استقرار نظامیان سعودی در مرز با یمن برای حمایت از عناصر تروریستی و اشغال استان حضرموت توسط القاعده است.
برخی منابع یمنی تأکید کردند که قبل از حمله عناصر القاعده به زندان، شهر المکلا احتمالا از سوی جنگنده های قطری هدف قرار گرفت.
شاهدان تأکید کردند که بامداد امروز صدای 4 انفجار شهر المکلا را به لرزه درآورد و پس از آن صدای تیراندازی به صورت گسترده به گوش رسید.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور