منتشر شده در تاریخ: شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۴ - ۱۳:۱۹
شناسه خبر: 269474
گروه :خبر
13941026000012_PhotoA

یکی از هتل‌های مهم پایتخت بورکینافاسو اواخر وقت روز جمعه هدف حمله افراد مسلح قرار گرفت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، دستکم سه فرد مسلح اواخر وقت روز جمعه به هتل بزرگی در «اوآگادوگو» پایتخت بورکینافاسو حمله کرده‌اند.

شاهدان می‌گویند در جریان حمله به هتل معروف «اسپلندید»، که به صورت مکرر از سوی سازمان ملل مورد استفاده قرار می‌گیرد، صدای انفجار نیز به گوش رسیده است.

کاربران شبکه‌های اجتمالی گزارش داده‌اند که در شهر وضعیت قرمز اعلام و عنوان شده است که در مهاجمین چند نفر را گروگان گرفته‌اند و چندین نیز کشته و زخمی شده‌اند.

تصاویر منتشر شده از محل حادثه نشان می‌دهد که در ورودی هتل آتش‌سوزی رخ داده است.

شبکه راشاتودی گزارش داده است که در حال حاضر درگیری مسلحانه بین مهاجمین، که احتمالا عضو گروه‌های افراط‌گرا هستند، و نیروهای امنیتی در جریان است.

ساعتی بعد از اینکه سفارت فرانسه در بورکینافاسو اعلام کرد که این حمله تروریستی بوده، گروه «جماعت مرابطون»، وابسته به گروه تروریستی القاعده مسئولیت آن را بر عهده گرفت.

منابع پزشکی در گفت‌وگو با خبرگزاری فرانسه گفته‌اند دست‌کم 20 نفر در جریان این حادثه کشته شده‌اند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *




تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور