منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۷:۲۷
شناسه خبر: 289421
گروه :خبر
hormoz

نماینده عربستان در سازمان حقوق بشر ادعا کرد که کشورش مسئول رشد موج رو به رشد تروریست در جهان نیست و گفت کشورش با تروریست می جنگد و برای همین منظور نیروهای نظامی زمینی اش را برای مبارزه با داعش و جبهه النصره به سوریه فرستاده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا؛  نماینده عربستان در سازمان حقوق بشر از اعدام های دسته جمعی که آل سعود آن را اجرا کرده حمایت کرد.

فیصل طراد در خلال گفتگویی که در روز سه شنبه ۱ مارس ۲۰۱۶ در سازمان حقوق بشر داشت گفت: عربستان سعودی در این اعدام های دسته جمعی به طریقت اسلام عمل کرده است.

این دفاع نماینده عربستان سعودی در پاسخ به انتقاد نمایندگان کشورهای دانمارک و هلند درخصوص اعدام های خودسرانه اخیر عربستان بود.

از سوی دیگر، نماینده عربستان در سازمان حقوق بشر ادعا کرد که کشورش مسئول رشد موج رو به رشد تروریست در جهان نیست و گفت کشورش با تروریست می جنگد و برای همین منظور نیروهای نظامی زمینی اش را برای مبارزه با داعش و جبهه النصره به سوریه فرستاده است.

قابل توجه است عربستان سعودی در آغاز همین سال جاری بیش از ۶۴ نفر را اعدام کرد. که از میان آنها می توان به اعدام روحانی مبارز شیعه شیخ نمر باقر النمر و ۳۳ نفر دیگر اشاره کرد. که این اعدام موجی از خشم و غضب را در سراسر جهان برانگیخت.

بسیاری از کشورهای جهان و مراکز تحقیقات بین المللی، عربستان را مسئول رشد تروریسم در جهان می دانند. بسیاری از گروههای تروریستی که اکثرشان دارای تفکر وهابی و تکفیری هستند، رسما از سوی عربستان حمایت و پشتیبانی می شوند.

قابل ذکر است، جلسه سی و یکم شورای حقوق بشر در ژنو، روز دوشنبه ۲۹ فوریه در سوئیس آغاز شده و تا ۱۸ مارس ادامه دارد.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است