منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۱:۰۶
شناسه خبر: 275169
گروه :خبر
1887112

سیزدهمین نمایشگاه کتاب با حضور 670 ناشر داخلی و خارجی و 56 ناشر اسلامی و غیر اسلامی با هدف حمایت از ناشران افتتاح شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ علی اصغر کاراندیش مروستی، معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در سیزدهمین نمایشگاه کتاب استان هرمزگان با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی از بعد فرهنگی حائز اهمیت است، گفت: با توجه به اینکه استان هرمزگان سابقه طولانی دارد و اصل فرهنگ نقش مهمی در ارتقای مبانی دولت دارد لذا  تقویت فرهنگ ترویج کتابخوانی  باید در اولویت سایر اهداف مردم قرار گیرد.

 

وی افزود: سیاست دولت و وزارت کشور ترویج کتاب در زمینه های مختلف است و در حوزه های فرهنگی و قرآنی و از معرفی 86 کشور دنیا به فعالیت فرهنگی می پردازد.

 

 

معاون توسعه و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اسلامی  اظهار کرد: حمایت ناشرین یکی از اهداف بزرگ ترویج کتابخوانی است، و امیدواریم با برگزاری این نمایشگاهها ناشرین به اهداف خود دست یابند و با حضور گسترده ناشرین کتابهای قوی تری در این استان  منتشر شود و از رتبه5 کشوری به رتبه اول ارتقا پیدا کند.

 

کاراندیش تصریح کرد: با توجه به اینکه همه خانواده ها نمی توانند به خرید کتاب روی بیاورند لذا تخصیص سرانه های کتاب با توجه وضعیت اقتصادی خانواده ها است و  خوشبختانه سال آینده 35 درصد  به سرانه یارانه افزوده خواهد شد.

 

کاراندیش خاطر نشان کرد: با توجه به تخفیف های پیش بینی شده انتظار می رود مردم با فراغ خاطر از این نمایشگاه نهایت استفاده را ببرند و ناشرین در تولید محتوا توجه ویژه ای به گروههای سنی مختلف داشته باشند.

استان هرمزگان پل ارتباطی فرهنگ با دنیا خارج است

جاسم جادری استاندار هرمزگان با اشاره به برگزاری نمایشگاه کتاب گفت: نمایشگاه کتاب یکی از نعمت های خدادادی در جهت تعالی و همدلی در استان گام برادشته است که از حوزه استانی خارج شده و  چهره بین المللی پیدا کرده است که  رویداد عظیم فرهنگی استان و پل ارتباطی فرهنگی با دنیای خارج است و با حضور شخصیتی های شاخص از جمله ناشران داخلی  و خارجی برگزارشده است.

 

وی افزود: با توجه به اینکه 670 ناشر داخلی و خارجی  و با 56 ناشر اسلامی و غیر اسلامی حضور دارند و از وزیر فرهنگ و ارشاد تشکر می کنم  از این فرصت به دست آمده که موجب افزایش کتابخوانی را رواج خواهد داد.

 

استاندار اظهار کرد:  با توجه به آمار و ارقام های اخیر سطح کتابخوانی در کشور پایین است و عرضه کتابها کتابها در فضای مجازی است از عوامل نگران کننده ای است دلیلی بر کاهش میزان خرید کتاب است.

 

جادری تصریح کرد: نمایشگاه کتاب استانی با توجه به مطالعاتی صورت گرفته از برکات جمهوری اسلامی است که  بیش از 300 با رتشکیل شده است و دلیل افتتاح این نمایشگاه عدم دسترسی افراد به خرید کتابهای مرجع است  و وجود ناشران از مرکز کشور در این نمایشگاه باعث می شود مردم بتوانند کتاب خود را بخرند.

 

جادری با توجه به اینکه در استان 30 ناشر استانی وجود دارد، گفت:  متاسفانه 50 درصد از ناشران غیرفعال هستند و باید در تقویت و حل مشکل این ناشران کوشا باشیم.

 

استاندار تاکید کرد: به هر اندازه کتاب خوانده شود به همان اندازه فرهنگ آن جامعه بالا خواهد رفت، البته جمهوری اسلامی از قرن ها  پیش با وجود علماء بزرگ و  شاعران که آثار بسیاری را خلق کردند در جهان بشریت که این راه  زندگی سعادت مند بشریت است.

 

وی افزود: استان هرمزگان به دلیل حضور خوب فرهنگی در تعامل با کشورهای همجوار می تواند نقش جمهوری اسلامی را  با حمایت وزارت ارشاد سطح ارتقاء فرهنگ دهد.

 

استاندار اظهار کرد:حوزه نرم افزاری و ناشران باید در هرمزگان مورد حمایت قرار گیرند و اخیرا نیز فرهنگسرای رسانه را به اصحاب رسانه استان هدیه کردیم که کاری بی نظیر در کشور بوده است و می تواند مرکز فرهنگی و عامل ارتقای بسیاری از رویدادهای فرهنگی در استان شود.
جادر خاطرنشان کرد:امیدوارم با مراجعین مردم در نمایشگاه کتاب ، خرید کتاب  و تقویت روحیه کتاب خوانی شاهد رشد کشور در بخش فرهنگی که اساس فرهنگی است کوشا باشیم.

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است