منتشر شده در تاریخ: جمعه ۰۵ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۵:۳۰
شناسه خبر: 348660
گروه :خبر
photo_2016-08-26_12-55-04

مسئول انجمن داستان نویسی جاسک با بیان اینکه فضای اختصاصی نیاز مبرم انجمن های جاسک است ؛ افزود: حمایت مسولان از هنرمندان همانند نوش دارو بعد از مرگ سهراب است و این حمایت به نظر بنده بی مزه است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛کبری چاشتی نویسنده و داستان نویس و مسئول انجمن داستان نویسی جاسک در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار فرهنگ کده با بیان اینکه از بهار 1389 به صورت جدی وارد عرصه داستان نویسی شدم؛ اظهار کرد: انجمن داستان از همان دوران شروع فعالیت من کار خود را آغاز کرده بود و صرفا جهت علاقه وارد عرصه داستان نویسی شدم .

 

 

وی به مشوق خود راه هنری اشاره کرد و افزود:مشوق اولم خواهرم بود که نوشته هایم را برایش می خواندم و لذت می برد و دوست داشت و بعد از آن هم عبدالرحمن  لشکری رییس اداره فرهنگ و ارشاد فعلی این شهرستان و همچنین بچه های انجمن که حرف هایشان دلگرم کننده بود مشوق من در عرصه هنری بودند.

 

 

کبری چاشتی با بیان اینکه حمایت مسولان از هنرمندان همانند نوش دارو بعد از مرگ سهراب است ؛ بیان کرد: مسئولان توقع دارند کتاب نوشته و چاپ شود و بعد اگر رو دست هنرمند ماند از هنرمند خریداری کنند و در انبار ارشاد بگذارند تا روی دست هنرمند نماند و ضرر نکند و این حمایت به نظر بنده بی مزه است اما در زمینه برگزاری دوره ها وکلاس های آموزشی مسئولان حمایت ویژه ای کردند.

 

 

مسئول انجمن داستان نویسی جاسک مهمترین مشکلات عرصه هنری را مشکل مالی و مجهور ماندن هنر نویسندگی عنوان کرد و گفت:نبود یک اتاق اختصاصی برای انجمن داستان نویسی از دیگر مشکلات ما در عرصه هنری می باشد.

 

 

نویسنده شهرستان جاسک با اشاره به اینکه تاکنون هیچ کتابی از بنده به چاپ نرسیده است؛ تصریح کرد: چند داستان کوتاه نوشته ام که در حال ویرایش آنها هستم امیدوارم روزی به چاپ برسد .

 

 

داستان نویس جاسکی با بیان اینکه کار فرهنگی همیشه با دو مشکل اساسی رو به رو است ؛ اذعان کرد:آدمای با سطح درک پایین و مسئله مالی و همیشه این دو مشکل اساسی در کار فرهنگی موجود بوده است.
کبری چاشتی افزود: شخصیت های داستان هایم آدمای اطراف خودم با زاویه دید ؛ تکیه کلام و ویژگی های خودشان هستند و از وقتی که احساس کردم نمی توانم با آدم های اطرافم حرف بزنم چهار شخصیت در داستانهایم گذاشتم و با آنها حرف زدم ؛ حرف زدن بدون مخاطب درعین داشتن مخاطب ذهنے!

 

 

هنرمند هرمزگانی به برنامه های آتی خود اشاره کرد و خاطر نشان کرد: برای انجمن داستان نویسی دوست داشتم شب داستان و یادواره برگزار شود و برنامه خودم  کتاب کردن دست نوشته های داستانی ام به صورت یک مجموعه داستان کوتاه از جمله برنامه های آتی خود می باشد که امیدوارم روزی تحقق یابد.
مسئول انجمن داستان نویسی جاسک  با بیان اینکه برای حضور فعال تر جوانان باید امکانات فراهم باشد؛ اظهار کرد: به نظر بنده محرومیت محدودیت می آورد چون الان دیگر زمونه ای نیست و برای کوچیکترین امکانات هم باید بخاطرش سعه صدر کرد و کمبودی امکانات هم حدی دارد.

 

 

وی ادامه داد: مسولان جلساتی که با تاخیر دوساعته آغاز می شود را ازحالت خنده دار فرمالیته بیرون بیاورند و با جمله کلیشه ای خب محدودیت ها رو کناربزنید و پیش روید تمام کنند اگر قرار است محدودیتی کنار زده شود از خودشان شروع کنند و مسئولان باید برای هنر فرهنگ سازی کنند و کلاس ها مرتب و منظم برگزار شود.
کبری چاشتی خاطر نشان کرد: من در آن سطحی نیستم که نوشته هایم در بین مردم عام جایگاهی داشته باشد گروهی خاص خواننده و شنونده قلم زنی من بوده اند،و همیشه سعی کردم فرهنگ های اشتباه بیگانه و ارزش های خود ما ایرانی که خاک میخورد را غبار رویی کنم و گمان کنم تا حدودی تاثیر گذار بوده است.

انتهای پیام/

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان