منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۲:۲۷
شناسه خبر: 212968
گروه :خبر
علی-رحیمی

هنرمند هرمزگانی با تاکید بر حمایت مسئولین از هنرمندان افزود :هنرمند هیچ پشتوانه ای بدون حمایت مسئولین نداردلذا باید برای پویایی هنر تئاتر در استان بکوشیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز ، علی رحیمی کارگردان تئاتر هرمزگانی  در گفتگو با خبرنگار فرهنگ کده  با بیان اینکه نمایش “آوای مردگان” کاری از گروه انگاره میناب است که در بیست و چهارمین جشنواره تئاتر سوره ماه درشهرستان میناب به روی صحنه رفت، اظهار کرد : این نمایش یک نمایش بومی است و یکی از آئین ها و فضاهایی بومی سنتی سرشار است .

 
وی بیان کرد : نمایش آوای مردگان به نویسندگی جعفر مویدی با تم جوانمردانگی و محوریت بومی فولکولور منطقه به شیوه اجرایی روایتی بود که در بخش بزرگسالان اجرا شد .

 

 

کارگردان نمایش “آوای مردگان” تصریح کرد : این نمایش داستان یک دختر شکارچی را روایت می کرد که پدر به آخرین بار به شکار شیر می رود ولی برنمی گردد و دختر به دنبال پدر به جنگل میرود وقتی می رسد پدر خودش رو زیر درخت گون می کشد حالا علت کشته شدن پدر از زبان دختر، شیر و درخت گون میشنویم .

 

 

وی با اشاره به اینکه این نمایش بخاطر موضوع و ایده خوبش وشیوه ای که درنظر گرفته بودم  انتخاب کردم ، اظهار کرد:گروه انگاره میناب در حال تمرین نمایشی برای جشنواره استانی هرمزگان است به نام ” آواز پریشانی”  به  نویسندگی جعفر مویدی  مهرماه به روی صحنه خواهد رفت .

 
رحیمی با تاکید بر اینکه مسئولین باید از هنرمندان حمایت کنندچرا که هنرمند هیچ پشتوانه ای بدون حمایت مسئولین ندارد، افزود : باید همه ما بکوشیم تا شاهد هنر پویای این استان بخصوص رشته تئاتر باشیم .

 

کارگردان نمایش “آوای مردگان” با اشاره به اینکه آرشیو نشدن تجربیات بزرگان یکی از دلایل عدم نمایش های بومی است، گفت:تنها دلیلی که اکثر کارگردان‌‎ها در اجرای نمایش‌های بومی موفق نمی‌شوند عدم توجه به سر چشمه‌ این هنر است یا اینکه نظرات و تجربیات این بزرگان آرشیو نشده است.

 

وی ادغان کرد : شخصیت های این نمایش هر کدام نشانه و نماینده افراد در جامعه ما هستند که سعی کردیم که در این نمایش به اجرا بگذاریم .

 

 

رحیمی با اشاره با بازیگران در این نمایش گفت : در این نمایش اسما روشن دل ، شیوا قاسمی ، خالد رحیمی ، یوسف بهرامی ، علی رحیمی ، به ایفای نقش در این نمایش می پردازند .

 

 

وی در ادامه با بیان اینکه از سال‌های دور هرمزگان دارای هنرمندان شاخصی بوده است، گفت: فعالیت‌های نمایشی در یکی دو دهه اخیر باعث شده یاد و نام این هنرهای بومی در هرمزگان زنده بماند.

 

 

کارگردان نمایش “آوای مردگان” اظهار داشت: نمایش “آوای مردگان ” نیز نشانگر این است که فضای صحبت در هرمزگان با استفاده از هنر باز است و همین باعث پیشرفت هنر نمایش و تئاتر در هرمزگان خواهد شد.

 

لازم به ذکر است؛ نمایش “آوای مردگان” به عنوان  اولین نماینده استان به جشنواره منطقه ای سوره ماه راه یافت .

 

انتهای پیام/

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است