منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۵ - ۲۳:۰۴
شناسه خبر: 305544
گروه :خبر
13950126000226_PhotoA
 

پیش‌نویس بیانیه پایانی نشست سازمان همکاری اسلامی

حمایت از راهکار سیاسی در سوریه و لزوم خروج فوری نظامیان ارمنستان از قره‌باغ

خبرگزاری آناتولی ترکیه پیش‌نویسی از بیانیه پایانی نشست سازمان همکاری اسلامی در استانبول منتشر کرده که بر اساس آن کشورهای عضو از حل سیاسی بحران سوریه بر اساس نشست ژنو ۱ حمایت کرده‌اند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، پیشنویس بیانیه پایانی نشست سازمان همکاری اسلامی در استانبول خواستار برگزاری نشستی به منظور ایجاد ساز و کار حمایت از مردم فلسطین و پایان دادن به اشغال سرزمین آنها از جمله قدس شده است.

خبرگزاری آناتولی ترکیه متنی منتشر کرده و اعلام کرده که پیشنوس بیانیه پایانی نشست سازمان همکاری اسلامی است.

بر اساس این متن نشست استانبول از حل و فصل سیاسی بحران سوریه بر اساس خروجی نشست ژنو1 حمایت می‌کند تا تغییری سیاسی تحت نظارت سازمان ملل و با رهبری مردم سوریه ایجاد شود.

این بیانیه همچنین از برگزاری نشست جهانی حقوق بشری در ماه می در استانبول استقبال کرده و از همه کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی دعوت کرده در این نشست حضور پیدا کنند.

پیشنویس بیانیه پایانی نشست استانبول از دولت میانمار خواسته از حقوق مسلمانان این کشور حمایت کند و اجازه دهد کمک‌های بشر دوستانه به محل سکونت آنها ارسال شود و زمینه را برای آشتی کامل فراهم کند.

این سازمان از همه کشورهای عضو خواسته از کشورهای میزبان آوارگان سوری حمایت کنند و از  ارمنستان خواسته فورا نیروهای خود را از قره‌باغ آذربایجان خارج کند؛ ترکیه و الجزائر نیز خواستار عدم دخالت در امور داخلی لیبی شده‌اند.

پیش از این رسانه‌های نزدیک به دولت عربستان مدعی شده بودند محکومیت ماجرای سفارت عربستان در تهران و تروریستی خواندن حزب الله از جمله مواردی است که ریاض و همپیمانانش تلاش می‌کنند در بیانیه پایانی نشست استانبول بگنجانند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است