منتشر شده در تاریخ: جمعه ۰۸ آبان ۱۳۹۴ - ۱۲:۴۷
شناسه خبر: 234988
گروه :خبر
1260691_958

نویسنده کتاب «زمان بی زمانی» با اشاره به اینکه حال شعر هرمزگان خوش نیست ، گفت : جوان ها استعداد های ناب و بالقوه ای دارند اما حمایتی نمی شوند و کسی آنها رو راهنمایی نمی کند و این توانایی ها در حال از بین رفتن و دل زدگی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز ، هادی یاری نویسنده کتاب «زمان بی زمانی»  در گفتگو با خبرنگار فرهنگ کده اظهار کرد : از دوران دبیرستان به ادبیات علاقه داشتم و در  همان سال ها شعر می سرودم و داستان می نوشتم  در حوزه ترجمه علاقه زیادی داشتم در دانشگاه رشته مترجمی زبان انگلیسی را انتخاب کردم.

 

 

وی بیان کرد :  اولین اثرم مجموعه اشعارم به اسم «زمان بی زمانی» می باشد و هم اکنون در حال ترجمه مجموعه ای از  داستان های نیمه بلند ادبیات غرب  هستم که تا اویل سال آینده به چاپ می رسد.

 

 

وی هدف از نوشتن و شعر سرودن را  نشان دادن زیبایی های که در زندگی روزمره که به آن بی توجه هستیم ، عنوان کرد و افزود : بیشتر سبک شعرهایم نو می باشد.

 

 

این نویسنده اضافه کرد: شاعران از عالم غیب پیامی دریافت می کنند و در اختیار عامه مردم می گذارند یک شاعر باید عاشق باشد و عاشق همه ی مردم ،اگر شاعر ها نبودند زیبایی ها و آرامش روح انسان ها در پس مشکلات از بین می رفتند.

 

 

یاری با اشاره به تعاریفی  از شعر، تصریح کرد : گره خوردگى عاطفه و تخیل که در زبانى آهنگین شکل گرفته باشد و بر خلاف نظم که کلامى است موزون و مقفى بدور از عاطفه و خیال شعر گفته می شود.

 

 

نویسنده هرمزگانی با بیان اینکه حال و هوای شعر هرمزگان خوب نیست ، افزود : جوان ها  استعداد های ناب و بالقوه ای دارند اما حمایتی نمی شوند و کسی آنها را راهنمایی نمی کند و این توانایی ها در حال از بین رفتن و دل زدگی است.

 

 

این شاعر هرمزگانی با بیان اینکه توافق برجام تاثیر زیادی بر شعر ما نخواهد گذاشت، خاطر نشان کرد : یک شاعر باید از هر نوع تعلقات سیاسی رها باشد به همین خاطر انتظار تغییر در جامعه هنری بخصوص در حوضه شعر ندارم  همه دولت ها برای ارتقاء سطح فرهنگ مردم تلاش کرده اند و می کنند امیدوارم روزی این تلاش ها به بار بنشیند .

 

 

وی یکی از مهم ترین مشکلات در حوزه نویسندگی سطح پایین سرانه مطالعه در جامعه دانست و افزود: اگر این معظل حل شود شور و هیجان خاصی وارد حوزه هنری میشود و متعاقب آن رشد و شکوفایی استعدادهای کشورمان در پی خواهد داشت .

 

 

انتهای خبر/

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است