منتشر شده در تاریخ: جمعه ۲۷ آذر ۱۳۹۴ - ۲۲:۰۳
شناسه خبر: 255780
گروه :خبر
13940428000312_PhotoA
 

در تماس تلفنی با رئیس‌جمهور نیجریه

حمایت تمام قد پادشاه سعودی از کشتار مسلمانان نیجریه

پادشاه عربستان در تماس تلفنی با رئیس‌جمهور نیجریه، ضمن ابراز همبستگی با این کشور در کشتار جدید مسلمانان، از پیوستن نیجریه به ائتلاف جدید سعودی، تشکر کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، «ملک سلمان» پادشاه سعودی در تماس تلفنی با «محمد بوهاری» رئیس‌جمهور نیجریه، تلویحا شیعیان نیجریه را به اقدامات تروریستی علیه دولت این کشور محکوم و اعلام کرد که عربستان در کنار نیجریه برای مبارزه با تروریسم ایستاده است.

 «ملک سلمان» پادشاه سعودی در یک تماس تلفنی با «محمد بوهاری» رئیس‌جمهور نیجریه گفت: عربستان در کنار دولت نیجریه برای مقابله با تروریسم ایستاده است؛ همچنین ما در کنار شما در پی عملیات تررویستی که احیرا در نیجریه اتفاق افتاده است؛ هستیم.

پادشاه سعودی تأکید کرد: اسلام این گونه عملیات‌های تروریستی را محکوم می‌کند و ما هرگونه دخالت خارجی که ثبات و امنیت نیجریه را هدف قرار داده باشد را محکوم می‌کنیم.

در ادامه این گفت‌و گوی تلفنی، پادشاه عربستان از رئیس‌جمهور نیجریه به علت پیوستن این کشور به ائتلاف جدید عربستان موسوم به «ائتلاف اسلامی نظامی علیه تروریسم» تشکر کرد.

در مقابل نیز، «محمد بوهاری» با تقدیر و تشکر از ملک سلمان نسبت به کمک‌های عربستان به این کشور، از سفر قریب‌الوقوع خود به عربستان خبر داد.

یکشنبه هفته گذشته، در حمله ارتش نیجریه به منزل شیخ زکزاکی رهبر شیعیان نیجریه و حسینیه بقیه‌الله شهر «زاریا» بیش از 800 شیعه به شهادت رسیده و شخص شیخ زکزاکی و همسرش نیز به شدت زخمی شده و هم اکنون در بازداشت به سر می‌برند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی