منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۶:۲۵
شناسه خبر: 310923
گروه :خبر
13921128000242_PhotoA

معاون عربی و آفریقایی وزارت امور خارجه با تاکید بر حمایت ایران از اسد به‌ عنوان رئیس‌جمهور قانونی سوریه گفت: مردم سوریه صاحبان اصلی این کشورند و حق دارند بدون فشار تروریست‌ها و مداخله خارجی برای آینده خود تصمیم بگیرند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، آقای رسیه قائم مقام وزیر خارجه سوئیس در دیدار با حسین امیرعبداللهیان معاون عربی و آفریقایی وزارت امور خارجه کشورمان در خصوص تحولات منطقه به‌ویژه آخرین رخدادهای عراق، سوریه و یمن گفت‌وگو کردند.

قائم مقام وزیر خارجه سوئیس در این دیدار با ارزیابی تحولات سوریه خاطرنشان کرد: گفت‌وگوی سیاسی تنها راه حل بحران بوده و تداوم آتش‌بس و مذاکرات سیاسی در ژنو ضروری است.

رسیه نقش جمهوری اسلامی ایران در حل بحران سوریه را اساسی و مهم ذکر کرد.

امیرعبداللهیان نیز در این دیدار گفت: جمهوری اسلامی ایران از بشار اسد به‌عنوان رئیس‌جمهور قانونی سوریه حمایت می‌کند و مردم سوریه را صاحبان اصلی این کشور می‌داند که حق دارند بدون فشار تروریست‌ها و بدون مداخله خارجی برای آینده خود تصمیم بگیرند.

معاون عربی و آفریقایی وزارت امور خارجه تصریح کرد: تهران از گفت‌وگوهای ژنو که به ابتکار سازمان ملل برگزار می‌شود حمایت می‌کند و راه حل برون رفت از بحران در سوریه را صرفا سیاسی می‌دانیم.

وی با اشاره به رشد فزاینده گروه‌های تروریستی در منطقه به پیوستگی تحولات سوریه و عراق و ارتباط گروه‌های تروریستی در این 2 کشور اشاره کرد و گفت: متاسفانه تاکنون ائتلاف بین‌المللی علیه داعش نتوانسته است در دو جبهه اقدامات موثری را انجام دهد.

امیرعبداللهیان تشدید اقدامات برخی گروه‌های مسلح در سوریه را رویکردی کارشکنانه قلمداد و نقض توافق آتش‌بس دانست که می‌تواند پروسه مذاکرات سیاسی را با مشکل مواجه سازد.

معاون وزیرخارجه کشورمان در پایان خاطرنشان کرد: ایران از استحکام یافتن آتش‌بس و گفت‌وگوهای سیاسی در یمن استقبال و همزمان بر جدیت در مبارزه با تروریسم در یمن نیز تاکید کرد.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است