منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۰۲ دی ۱۳۹۴ - ۱۲:۳۶
شناسه خبر: 257870
گروه :خبر
46252_orig

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان طرح مجلس در حمایت از متقاضیان فعال در حوزه حمل ونقل دریایی را نقطه عطفی در اقتصاد کشور دانست که رونق اشتغال در مناطق محروم بهمراه دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ ،ابراهیم ایدنی مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان، در حاشیه هفدهمین نمایشگاه بین المللی صنایع دریایی و دریانوردی به میزبانی جزیره کیش گفت: هرمزگان با دارا بودن 2هزار و 238 کیلومتر نوار ساحلی و 14 جزیره، نقشی بی بدیل را در راستای توسعه صنعت حمل و نقل دریایی کشور ایفا می کند.

وی وجود صنایع بزرگی همچون کشتی سازی و صنایع فراساحل (ایزوایکو) در غرب بندرعباس، شرکت شناورسازی مدکندالو در جزیره قشم، شرکت بوت سرویس در جزیره کیش و شرکت تعمیرات شناور کوهین دریا در بندرلنگه را به عنوان بخشی از ظرفیتهای صنعت دریایی استان هرمزگان برشمرد.

ایدنی با اشاره به حمایت های صورت گرفته توسط سازمان بنادر از صنایع دریایی داخلی افزود: حمایت از ساخت کشتی جز وظایف اصلی این سازمان نیست اما با درک مناسب از شرایط موجود و احصاء ظرفیت های استانهای برخوردار، کمیته ای متشکل از مدیران و کارشناسان مرتبط با حوزه دریا و بندر با عنوان طرح وجوه اداره شده تشکیل شده است.

وی تصریح کرد: بر اساس این طرح، مجلس به سازمان بنادر اجازه داده تا از محل بخشی از اصل و فرع منابع مالی سپرده گذاری شده در بانک های عامل، تسهیلات با سود صفر درصد به متقاضیان فعال در حوزه حمل ونقل دریایی اعطاء نماید.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان این اقدام سازمان بنادر را نقطه عطفی در اقتصاد کشور دانست تا ضمن حمایت از صنایع داخلی و رونق اشتغال در مناطق محروم، از زیرساختهای مطلوب ایجاد شده در استانهایی همچون هرمزگان استفاده بیشتری صورت گیرد.

ایدنی  بهره برداری از دو فروند شناور مسافری در کارخانه مدکندالوی قشم، دو فروند کشتی کانتینربر یخچالی یک فروند لندینگ کرافت چندمنظوره به همراه دو شناور مسافری و یک فروند شناور آلودگی نفتی به نام “دریاپاک” در مجتمع کشتی سازی ایزوایکو بندرعباس، بهره برداری از دو فروند شناور ناجی و یک فروند شناور باری- مسافری به نام “راهشناسان” در مجموعه بوت سرویس کیش را به عنوان بخشی از اقداماتی دانست که منابع مالی آن از محل کمیته وجوه اداره شده سازمان بنادر و دریانوردی صورت گرفته است.

 

 

انتهای پیام/م

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است دولت توان تخصیص اعتبار به عمران و توسعه کشور ندارد/مسئولان استانی منتظر دریافت اعتبار از مرکز کشورنباشند قطب اقتصاد کشور فاقد بیمارستان تخصصی زنان/ پروژه بیمارستان جامع زنان هرمزگانی در کمای مطلق تعرفه های گمرکی بازبینی می شود/سهم درآمد بخش دریایی کشور۱۷ میلیارد دلار است