منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۴ - ۱۱:۳۱
شناسه خبر: 251239
گروه :خبر
81382856-6070909

رئیس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور اظهار کرد:تکیه بر دانش و فناوری و ایده های خلاقانه اشتغال زایی ورونق اقتصادی بهمراه دارد و تنها راه حل مشکلات دولت ایجاد شرکت های دانش بنیان است.

نصرت الله ضرغام، رئیس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور در گفتگو با خبرنگار فرهنگی شبکه اطلاع رسانی هرمز با اشاره به تسهیلات این مرکز برای حمایت از فناوران و پژوهش ها تحقیقاتی گفت: صاحبان استعداد های برتر و پروژه های تحقیقاتی برای ثبت اختراع در داخل وخارج از کشور می توانند مورد حمایت بنیاد قرار بگیرند.

 

وی با بیان اینکه باید بدنه دولت کوچک شود و کارهای تصدی گری واگذار شود، اظهار کرد: ایده های خلاقانه اشتغال زایی ورونق اقتصادی بهمراه دارد لذا تنها راه حل مشکلات دولت ایجاد شرکت های دانش بنیان است.

 

ضرغام افزود:تکیه بر دانش و فناوری  راهکار خروج از وابستگی های اقتصادی به درآمدهای نفتی است و حمایت از ایده های خلاقانه در مراکز نوآوری امکان تبدیل دانش به محصول وجود دارد.

 

وی با بیان اینکه هدف مراکز علمی ، معرفی الگو  با توجه به ظرفیت های استان است، تاکید کرد:صندوق حمایت از پژوهشگران برای محققان بر اساس اولویت های مناطق حمایت های متفاوتی دارد.

 

رئیس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور تصریح کرد: افرادی که در مقطع دکترا تحصیل می کنند در صورتی که موضوع رساله های اثر بخش و کاربردی انتخاب کنند مورد حمایت قرار می گیرند و تسهیلاتی برای پژوهشگران در نظر گرفته شده است.

 

وی با اشاره به برنامه های بنیاد برای نخبه پروری گفت: کنگره مدیریت استعداد از تاریخ  24 آذر  به مدت سه روز در در تهران برگزار می شود که شش نفر از خارج و ده پژوهشگر برتر حضور دارند و با ارائه مقالات سه کارگاه آموزشی برگزار خواهد شد.

 

رئیس صندوق حمایت از پژوهشگران وفناوران افزود: دراین همایش محورهایی ازجمله مدیریت استعداد ومفاهیم کاربردی، مدیریت استعداد و سیاست گذاری، مدیریت استعداد وعلوم اعصاب، مدیریت استعداد وآموزش، مدیریت استعداد، تکنولوژی و رسانه و مدیریت استعداد و فرهنگ در نظر گرفته شده است .

 

معاون وزیر علوم اظهار کرد: خروجی کنگره با کشف استعداهای برجسته والدین، مربیان و مدیریت دانشگاه کمکی برای ایفای وظیفه بهتر در پرورش استعدادهای برتر می باشد.

 

وی با بیان اینکه کارهای پژوهشی کمکی برای شکوفاساری استعدادهای برجسته است، تصریح کرد:از ابتدای سال جاری تا کنون 824 پروژه ، هشت پروژه پژوهشی و 55 طرح پسادکتری دریافت شده است همچنین 12 اختراع در کشور  و 4 اختراع در سطح بین الملل ثبت شده است.

 

ضرغام با اشاره به عملکرد  بنیاد علمی ایران در راستای رشد علمی کشور خاطرنشان کرد: طبق آمار تامسون رویتر بالاترین میزان حمایت از پژوهش و تولید علم توسط بنیاد علمی بوده که امسال نیز با برنامه های پیش رو این آمار بیشتر خواهد شد.

 

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح ابلاغ الکترونیکی قضایی در میناب اجرا می شود هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر