منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۴ - ۲۰:۱۸
شناسه خبر: 293971
گروه :خبر
hormoz

«ابراهیم الجعفری» وزیر خارجه عراق امروز جمعه در نشست اتحادیه عرب اقدام به سخنرانی کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، اعضای هیأت سعودی که در نشست امروز اتحادیه عرب حضور داشتند پس از اظهارات وزیر خارجه عراق مبنی بر اینکه حزب الله مایه عزت اعراب است، به نشانه اعتراض محل نشست را ترک کردند.

«ابراهیم الجعفری» وزیر خارجه عراق امروز جمعه در نشست اتحادیه عرب اقدام به سخنرانی کرد.

بر اساس این گزارش، وی در سخنرانی خود در واکنش به اقدام اخیر شورای همکاری خلیج فارس در تروریستی خواندن حزب الله لبنان، اظهار داشت: کسانی که حزب الله را متهم به تروریستی بودن می کنند، خود تروریست هستند.

الجعفری در ادامه اظهار داشت: چگونه ممکن است حزب الله که همواره مایه حفظ عزت و کرامت اعراب بوده است به تروریستی بودن متهم شود.

وی در ادامه ضمن اعلام حمایت از مواضع سید حسن نصرالله در قبال عراق و منطقه اظهار داشت: سید حسن نصرالله مَرد قهرمان کشورهای جهان عرب است.

وزیر خارجه عراق در ادامه افزود: سید حسن نصرالله همواره در راستای حفظ اصول و ارزش ها موضع گیری کرده است.

الجعفری همچنین ضمن انتقاد تلویحی از اظهارات مقامات سعودی در خصوص لزوم عدم وجود نیروهای مردمی در عراق، اظهار داشت: نیروهای مردمی مایه فخر اعراب هستند.

اعضای هیأت سعودی حاضر در نشست اتحادیه عرب پس از حمایت تمام قد الجعفری از حزب الله لبنان و سید حسن نصرالله در اعتراض به این اظهارات محل نشست را ترک کردند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان