منتشر شده در تاریخ: شنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۵ - ۲۲:۱۳
شناسه خبر: 334920
گروه :خبر
830819

طی روزهای گذشته یکی از پرسنل شرکت حفاری نفت شمال با ارسال تصاویری از سکوی نفتی امیر کبیر که در آن کارگران خارجی (احتمالا انگلیسی) در حال گرفتن حمام آفتاب هستند، نسبت به اخراج پرسنل متخصص ایرانی به شدت گلایه کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، حدود یک ماه پیش بود که خبرگزاری های کشور از اخراج 150 کارگر شرکت حفاری نفت شمال که در سکوی نفتی امیرکبیر در دریای خزر مشغول فعالیت بودند خبر دادند.

 

بعد از برگزاری یک مناقصه قرار داد منعقده با شرکت حفاری نفت شمال لغو و یک شرکت دیگر (گفته می شود با رزومه ای نه چندان مرتبط با حوزه اداره سکوهای نفتی) و البته با 17 پرسنل خارجی کار را به دست گرفت.

 

 

اقدامی که موجب اخراج 150 نیروی کار متخصص ایرانی شده و به گفته برخی پرسنل شرکت حفاری شمال نیروهای خارجی با حقوق های چند ده برابری به کار گمارده شدند. این اخراج تجمع چند باره این کارگران را در پی داشت.

 

اما طی روزهای گذشته یکی از پرسنل شرکت حفاری نفت شمال با ارسال تصاویری از سکوی نفتی امیر کبیر که در آن کارگران خارجی (احتمالا انگلیسی) در حال گرفتن حمام آفتاب هستند، نسبت به اخراج پرسنل متخصص ایرانی به شدت گلایه کرد.

 

 

وی برای مرصاد نیوز نوشته است: این ظلم در حق جوان های متخصص ایران هست. این خارجی ها با حقوق ۶٠ الی ٩٠ میلیونی آمدند و جای متخصص های ایرانی را در سکو (امیرکبیر) گرفتند.

 

وی افزود: اوضاع بیکاری جهانی صنعت نفت به دلیل کاهش قیمت ها باعث شده اینها با اشتیاق بیایند ایران.

 

این منبع آگاه ادامه داد: شرکت ایرانی  پیمانکاری که آنها را آورده و طی شرایطی برنده مناقصه شده طبق قراردادهای جدید نفتی عمل می کند.

 

 

شبکه اطلاع رسانی مرصاد بدون اعلام موضع در خصوص این اتفاقات آماده انعکاس پاسخ و توضیحات وزارت نفت در این رابطه است.

 

وی ادامه داد: تصاویری که در آن خارجی ها دراز کشیده اند بخش هلی دک (باند هلیکوپتر) سکوی امیرکبیر هست. تاریخ عکس ها هم برای هفته پیش هست.

 

سکوی امیرکبیر بسیار پیشرفته هست و حساس و گران قیمت، کوچکترین اشتباه در راهبری و مدیریت و نگهداشت آن بسیار خطرناک و جبران ناپذیر و احتمال غرق  شدن دارد. این نوع سکو با سکوهای نفتی دریایی در خلیج فارس بسیار فرق دارد…. در ایران فقط پرسنل شرکت حفاری شمال تخصص راهبری آن را دارند چون از روز اول ساخت آن و تا یک ماه پیش در اختیار آنها بوده است و یک سکوی این چنینی در ایران وجود دارد.

 

این مهندس ایرانی گفت:  شرکت برنده مناقصه به دلیل نتوانستن در تامین پرسنل (که به دلیل نداشتن امتیاز فنی و اصلا تجربه یک متر حفاری در خشکی چه برسد به دریای عمیق خزر) و اختلاف امتیاز مالی بسیار ناچیز در مناقصه برنده و مجبور به استفاده از نیروی خارجی شده است.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است دولت توان تخصیص اعتبار به عمران و توسعه کشور ندارد/مسئولان استانی منتظر دریافت اعتبار از مرکز کشورنباشند قطب اقتصاد کشور فاقد بیمارستان تخصصی زنان/ پروژه بیمارستان جامع زنان هرمزگانی در کمای مطلق تعرفه های گمرکی بازبینی می شود/سهم درآمد بخش دریایی کشور۱۷ میلیارد دلار است جایگاه قانونی مناسبی برای صنعت دریایی وجود ندارد/ صنعت دریانوردی نیازمند تقویت از سوی نظام بانکی است