منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۰۸ مهر ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۱
شناسه خبر: 356758
گروه :خبر
hormoz-ir_011-29-300x200

پیرغلامان و خدامان حسینی اظهار کردند:حضور مردم در روز اربعین و عاشورا هرساله پررنگ تر و پرشور تراست و با رنگ و لعاب خاصی صورت می گیرد که بیانگر تجدید بیت با سرور و سالارشهیدان و شهدای گرانقدر است.

علی اکبر دهقانی،پیرغلام خادم حسینی از شهرستان اشکذر استان یزد در گفتگو با خبرنگار هرمز با بیان اینکه 75 سال  به عنوان مداح اهل بیت است گفت: با توجه به اینکه پدرذاکر اهل بیت بود و من با کمک و همیاری  پدر بزرگوارم از 5 سالگی نوحه خوانی را شروع  کرده ام.

وی با اشاره به اولین روز آشنایی با مداحی اظهار کرد: پدرم اولین مربی من در امر آموزش مداحی بود و نوحه علی اکبرفرزند جوان حسین(ع) اولین نوحه ای بود که از پدرم آموختم واز آن زمان  تاکنون بعنوان مداح اهل بیت (ع) خدمت می کنم.

این پیرغلام حسینی بیان کرد: توسط سازمان تبلیغات این شهرستان به این اجلاس دعوت شدم و تاکنون پنجمین اجلاسی است که در آن حضور دارم و امیدوارم که امام حسین تا لحظه حیات  بعنوان خادم خودشان پذیرفته باشند و در آخرت شفاعتم را کنند.

وی  با اشاره به اینکه 80 سال از عمرش می گذرد، اظهار کرد: عاشورا و اربعین حسینی هرساله پرشور ترو پررنگ تربرگزار می شود و  تا قیامت اینگونه خواهد بود.

دهقانی خاطرنشان کرد:امام حسین نقش مهمی در زندگی ام داشته به گونه ای که تاثیرات خادمی امام حسین (ع) هرلحظه حس می کنم و تا اخرین نفس پیرو این راه می باشم.

مداحان اهداف قیام امام حسین (ع)را برای جامعه تبیین کنند

پیر غلام دیگری که متخلص به عابد با اشاره به اینکه حدود 40 سال سمت ذاکری و حدود 30 سال توفیق شاعری برای اهل بیت را دارم ،گفت:برای اولین بار است که دراجلاس شرکت می کنم .

وی افزود:نقش امام حسین در زندگیم در یک کلام می گویم  امام حسین عشق ما و دین ما است و از این امام رزق و روزی می گیریم حتی نمک سفره ما از امام حسین است.

پیرغلام حسینی ازاستان قم اظهار کرد:اجلاس خوبی بود منتهی از برنامه ریزان این اجلاس گله دارم با توجه به اینکه اسم این اجلاس پیرغلام است و با رعایت سن و سال این افراد  توجه شود اما من خودم بخ شخصه 17 ساعت در راه بودم و هنوز لقمه درون گلومان بوده در این هوای گرم و شرجی بندرعباس گفتند اجلاس ساعت 14 است و بروید و این عدم دقت نکردم و ناصحیح برنامه ریزان است .

وی با اشاره به تعریف از عاشوار تصریح کرد:عاشورا یعنی ظلم ستیزی در یک کلام زیر بار ظلم نباید رفت با توجه به کلمه امام  حسین در روز عاشورا (هیهات من الذله) بیا کرده است.

پیرغلام حسینی تاکید داشت: ما باید اهداف امام را بشناسیم و نه فقط صرفا در مجلس نوحه بخوانیم و از مردم اشکی بگیریم که امام حسین طلب آب کرد و آب مهریه حضرت زهرا مادرش است و این اهداف امام حسین(ع) نیست ما باید به جوامع و مخاطب مان اهداف مهم آن را بشناسانیم .

وی افزود: یکی از اهداف امام حسین(ع) اینکه روز عاشورا در آن برهه جنگ زمانی که صدای اذان برپا شد امام نماز را به پا کرد یعنی اینکه مردم نماز را مهم بدانید، در شب عاشورا امام حسین (ع)در خیمه ها سرکشی کرد به این معنی که مردم صلح رحم  فراموش تان نشود ، یک عروسی نمادین برگذار کردر سرزمین کربلا که خیلی از افراد منکر این هستند که نبود ه اما این به معنی این است جوانان سنت پیامبر را داشته باشند برای جلوگیری از فساد در جوامع است.

مداح اهل بیت بیان کرد:حضور مردم در روز اربعین و عاشورا هرساله پررنگ تر و پرشور تراست و با رنگ و لعاب خاصی  صورت می گیرد و با رفت خیابان ها  تجدید بیت  با سرورو سالارشهیدان و شهدای کشور خودمان است.

 

حضور پرشور مردم در عاشورا حسینی نشانه آگاهی و بصیرت ملت ماست

محمد سجادکمالی از استان آذربایجان شرقی و مسئول کانون مداحان استان بیان داشت: عشق حسینی در وجود ما از زمانی است که مادرمان به ما شیر می دانندو این ما عشق را در قلبمان جاری ساخته شده.

وی افزود: بیش از 50 سال خادم امام حسین هستم و برای سومین بار است که در اجلاس شرکت می کنیم .

پیرغلام حسینی اظهار کرد:روز عاشورا و اربعین هرسال نسبت به سال گذشته با عظمت تر و با معنویت بیشتر برگزار شده است و این نشان از آگاهای  بصیرت ملت ماست.

مداح اهل بیت تصریح کرد: با توجه به اینکه من دو سال است در پیاده روی کربلا شرکت می کنم و آن شور و عشقی در آن جاست برزبان جاری و وصف نشدنی است.

کمالی خاطرنشان کرد:آن حال و هوایی که مردم پیدا با لبیک یا حسین گویان و گریه کنان می روند واین حضور خودم را با هیچ عالمی نمی دهم.

 

انتهای پیام/

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح ابلاغ الکترونیکی قضایی در میناب اجرا می شود هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر