منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۰۱ مهر ۱۳۹۴ - ۱۴:۰۸
شناسه خبر: 223017
گروه :خبر
13940701000455_PhotoA

نیروهای مردمی، ارتش عراق و عشایر اهل سنت از ماهها پیش مدام در حال انجام عملیات‌های مختلف در اطراف شهر «فلوجه» در استان الانبار هستند و حال به دروازه‌های شهر رسیده‌اند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، با آغاز عملیات پاکسازی استان الانبار در چند ماه گذشته، نیروهای بسیج مردمی (الحشد الشعبی) به کمک نیروهای عشایر اهل سنت منطقه و ارتش عراق موفق شدند با عملیات‌های متعدد شهر الفلوجه و الرمادی را در محاصره تقریبا کاملی قرار دهند و وارد شهر الرمادی شوند و محاصره را هر روز بر تروریست‌ها تنگ‌تر کنند.

گروهی از نیروهای بسیج مردمی به کمک نیروهای عشایر اهل سنت منطقه هفته گذشته با حمله به مواضع عناصر تروریستی داعش موفق شدند در محور جنوبی پیشروی کنند و ساعاتی بعد از درگیری با تروریست‌ها موفق شدند پل مهم و راهبردی «التفاحه» واقع در جنوب شهر را از افراد مسلح باز پس گیرند.

پل مهم و راهبردی «التفاحه» از مهمترین خطوط کمک‌رسانی تروریست‌ها به شهر الفلوجه از محور جنوبی محسوب می‌شد.

به گزارش فارس، نیروهای عراقی بعد از پاکسازی پل التفاحه، به پیشروی خود ادامه دادند و عملیات پاکسازی منطقه «النعیمیه» واقع در جنوب الفلوجه را آغاز کردند و در ساعات اولیه از آغاز عملیات موفق شدند مساحتی بیش از 50 درصد از منطقه را از وجود عناصر داعش پاکسازی کنند.

طی یک ماه گذشته نیز گروهی از نیروهای تیپ حزب‌الله عراق با هجوم به مواضع داعش در منطقه «الهیاکل» واقع در جنوب شرق شهر الفلوجه موفق شدند بعد از چند روز درگیری نفس‌گیر منطقه را بطور کامل از عناصر تروریستی پاکسازی و به سمت شرق شهر الفلوجه پیشروی کنند.

همچنین گردان «التیار الرسالی» وابسته به الحشد الشعبی به کمک نیروهای ارتش عراق (گردان طلائی) در طول چند ماه گذشته از آغاز عملیات پاکسازی استان الانبار در عملیات‌های مشترک و متعددی در شمال شهر الفلوجه موفق شدند تروریست‌های داعش را به سمت شمال شهر به عقب برانند و خود را حومه شمالی شهر نردیک کنند.

بنا به این گزارش، درگیری بصورت پراکنده در اطراف ایستگاه قطار فلوجه گزارش شده است.

از سوی دیگر گروهی دیگر از گردان التیار الرسالی پا پیشروی از سمت شمال شرق شهر سعی بر نزدیک شدن به منطقه «العسکری» واقع در شمال شرق الفلوجه را دارند.

همچنین نیروهای سپاه بدر عراق با پاکسازی اطراف منطقه مهم و راهبردی «الصقلاویه» خود را به منطقه «الجولان» واقع در شمال غرب شهر رسانده‌اند و در حال تحکیم مواضع خود در اطراف منطقه هستند.

همچنین نیروهای گردان «وعدالله» وابسته به الحشد الشعبی با پاکسازی منطقه «الزاویه» واقع در غرب شهر الفلوجه و پاکسازی اطراف آن راه ارتباطی داعش با مناطق غربی را نیز بطور کامل قطع کردند.

به گزارش فارس، گروه‌های مختلف نیروهای عراق در محورهای مختلف اطراف شهر الفلوجه عرصه را برای تروریست‌ها در شهر تنگ‌تر کرده‌اند و عملیات پاکسازی به کندی و با دقت بدلیل کاهش تلفات نیروها و جلوگیری از کشته شدن اهالی منطقه در شهر و اطراف آن که نیروهای تروریستی داعش بعنوان سپر انسانی از آن‌ها استفاده کرده‌اند صورت می گیرد.

نیروهای عراقی در حال حاضر در بخش‌هایی از مناطق جنوبی، شمالی و شرقی فلوجه در حال درگیری هستند و در مناطق اطراف آن در حال محکم کردن مواضع خود و آماده شدن برای آغاز عملیات آزادسازی شهر می‌باشند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است