منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۲۳ فروردین ۱۳۹۴ - ۱۳:۰۶
شناسه خبر: 177692
گروه :خبر
IMG_2675

مدرس حوزه علمیه خواهران بندرعباس گفت: مساله پوشش زنان به طور خاص جنبه های مختلف اقتصادی و سیاسی را متوجه خود نموده پس برای مقابله با دشمنان انقلاب اسلامی ، هجمه سنگین تهاج فرهنگی ، ناتوی فرهنگی و شبیخون فرهنگی باید اتاق فکر و بحث وگفتگو مستمر و جدی برپانمود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز ، مریم ریاضی تهرانی، مدرس حوزه علمیه خواهران بندرعباس در گفتگو  با سوره یاس با بیان اینکه حجاب همواره دو  منزلت وجود دارد، گفت:  کسی که پشت حجاب است و از حقیقتی محروم شده و محجوب مانده است و دیگری شان و منزلت کسی یا چیزی گران قدر از قبیل اسماء حسنی الهی و آیات مقدس قرآن و وجود مقدس رسول اکرم (ص) که در درون حجاب قرار گرفته و مشرف به تشریف و تکریم حجاب شده است و دیگران دستشان به آن نمی رسد .

وی ادامه داد:هرگاه سخن از حقیقتی متعال و منزلت و شانی والا و عوالمی برتر مطرح است ، موضوع حجاب به میان می آیدو می توان گفت اصل و فلسفه حجاب برای زن ، تکریم و گرامیداشت گوهر وجود او است .

تهرانی با بیان اینکه با حجاب مرز بین محرم ونامحرم معلوم می شود ؛اظهار کرد: حقیقت روحانی و ملکوتی حجاب ، پاسداشت گوهر انسانیت است .
این استاد حوزه و دانشگاه  با بیان اینکه حجاب رمز در جمع بودن و با حق بودن و اعتزال درحین ارتباط است ، بیان داشتند:حجاب زن سمبلی از حضور حاضر غایب و ارتباط در عین اعتزال و تمرین برای نحوه ترکیب با عالم کثرت است .

وی تصریح کرد: زن با حفظ حجاب و پوشش کامل ؛ ضمن پاسداشت جمال و گوهر و شرافت انسانی خویش ، به انجام وظایف و مسئولیت های اجتماعی خود پرداخته ، با ستر و عفاف و پوششی سرتا پا ، مرز و محدوده غیر و حدودی را تعیین کرده و بین عالم اعتبار و ظلمت با عالم حقیقت و نور ، فاصله می اندازد .

تهرانی با بیان اینکه خداوند متعال پرتوی از جلال و جمال خویش را به انسان بخشیده است ، افزود: مرد را جلوه جلال و زن را در چهره جمال خویش و این دو را برای هم کامل کننده وجود  هم قرار داده است ؛ حجاب برای حفظ آرامش و امانت وصفا درزندگی خانوادگی و اجتماعی است .

این مدرس حوزه و دانشگاه خاطر نشان کرد: انسان کامل چه مرد و چه زن مظهر جلال و جمال الهی است اما زن به لحاظ  خلقت ویژه ای  دارد که بیشتر مظهر جمال وصفات لطفیه و جلوه های رحمانی پروردگار است ومتقابلا مرد بیشتر نمایانگر جلال پروردگار است .

وی افزود: اما هرجمالی بایستی به زینت جلال آراسته شود . جمال بدون جلال ،زیبا و کامل نیست . حتی برخی گفته اند جلال همانند اشتداد جمال است . بدین معنی که وقتی نورخیلی شدت پیدا می کند ، دیگر نمی توان در آن نگاه کرد و چنین مرتبه ای همان جلال نور است و لذا حیثیت اضافه ای برنور متصور نیست که موجب حجاب شده و آن رابپوشاند . بلکه حجاب نور وحجاب حق ، همان اشتداد نورحق است .

استاد حوزه و دانشگاه خاطر نشان کرد: باش گویند و لکن به مرد که بیشتر مظهر صفات جلال است ، توصیه شده که خضوع و صفات لطیفه را تمرین کند تا به سمت انسان کامل راه پوید .

 

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است