منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۸:۲۶
شناسه خبر: 186798
گروه :خبر
IMG15280484

دبیر انجمن اسلامی دانشگاه امیرکبیر گفت: ضمن واکنش به رقم بودجه اعلام شده دانشگاه امیرکبیر برای کمک به انجمن اسلامی این دانشگاه گفت: این مبلغ ۷ میلیون تومان اعلام شد که بسیار خجالت‌آور است که به تشکل دانشجویی قدیمی این دانشگاه چنین بودجه‌ای که در حد حقوق یک ماهه یک عضو علمی است اختصاص دهند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از رسانه دانشجویی هرمزپرس،ظهر امروز نشست خبری با عنوان «دانشگاه انقلابی‌تر از همیشه» با حضور حامد اسماعیلی (مسئول سیاسی بسیج دانشجویی دانشگاه امیرکبیر) ، محمدحسین قائدشریف (دبیر انجمن اسلامی دانشگاه امیرکبیر) و امیرحسین یوسفی (دبیر کمیته مفاسد اقتصادی) در بسیج دانشجویی دانشگاه امیرکبیر برگزار شد. در این برنامه محمدحسین قائدشریف (دبیر انجمن اسلامی دانشگاه امیرکبیر) گفت: مسیر امروز دانشگاه مارا به یاد سالهای قبلی می اندازد که آن را به لبه‌ی پرتگاه نزدیک کرده بود،امروز جنبش دانشجویی وارد بازی جریان سیاسی نخواهد شد.

وی تصریح کرد:دانشگاه امیرکبیر به صورت ناشیانه به بازی پازل سیاسی ورود پیدا کرده که نشان از سیاست‌زدگی دارد، در واقع برخی می‌خواهند آشوب دانشگاه امیرکبیر را به دیگر دانشگاه‌های کشور بسط دهند.

دبیر انجمن اسلامی دانشگاه امیرکبیر با بیان اینکه برخی تشکل‌ها بدلیل وصل بودن به جریانات دولتی افتخار می‌کنند، اظهار داشت: در برهه‌ای از زمان دانشگاه امیرکبیر شاهد مهمانی بود که رنگ‌وبوی نوینی داشت،همچون عارف،اصغرخواه، مطهری ودر واقعا پازل‌ این مهمان ها باورود هاشمی رفسنجانی تکمیل شد.

وی با بیان اینکه روند مدیریت دانشگاه امیرکبیر روند نگران کننده‌ است، افزود: ما نگرانیم تاریخ نشریه موهن در این دانشگاه تکرار شود. البته نشریه بامداد که در این دانشگاه منتشر شد چیزی کمتر از نشریات موهن نداشت.

دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه امیرکبیر ضمن انتقاد از نحوه مدیریت دانشگاه امیرکبیر توسط رئیس این دانشگاه اظهار داشت: امروز در دانشگاه امیرکبیر با برچسب‌زنی‌ به تشکل دانشجویی روبرو هستیم به شکلی که تشکل‌های دانشجویی را به اصلاح‌طلب و اصولگرا تقسیم می‌کنند در حالی که انجمن اسلامی دانشگاه که از باسابقه‌ترین تشکل‌های دانشگاه امیرکبیر است اعلام کرده است با هیچ گروهی از اصلاح‌طلبان و اصولگرایان عقد اخوت نبسته و ملاک خود را ولی فقیه زمان می‌داند و هر کسی در این مسیر حرکت کند حمایت از او را وظیفه خود می‌داند و هر کسی که در مقابل این مسیر بایستد در مقابل آنها قرار خواهد گرفت.

قائد شرف در ادامه سخنان خود ضمن واکنش به رقم بودجه اعلام شده دانشگاه امیرکبیر برای کمک به انجمن اسلامی این دانشگاه گفت: این مبلغ ۷ میلیون تومان اعلام شد که بسیار خجالت‌آور است که به تشکل دانشجویی قدیمی این دانشگاه چنین بودجه‌ای که در حد حقوق یک ماهه یک عضو علمی است اختصاص دهند.

دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه امیرکبیر در ادامه سخنان خود به حضور هاشمی رفسنجانی در دانشگاه امیرکبیر اشاره کرد و گفت: هاشمی شخصیت سیاسی ساده‌ای نیست و از هوشمندی خاصی برخوردار است که سخنان او همواره حاشیه‌هایی را ایجاد کرده است.

وی گفت: آقای هاشمی سال گذشته برای بازدید از یک دستگاه نیمه‌کاره به دانشکده فیزیک دانشگاه رفت که برای همه، حضور وی در بازدید از دستگاه نیمه‌کاره سوالاتی را به همراه داشت اما پس از مدت‌ها از این مسئله رمزگشایی شد تا جایی که تحلیل‌ها بر این مبنا قرار گرفت که حضور آقای هاشمی و مطرح شدن بحث گداخت هسته‌ای به جای شکاف در صنعت هسته‌ای از آن زمان در افکار عمومی و فضای رسانه‌ای کشور مطرح شد.

دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه امیرکبیر با بیان اینکه صنعت هسته‌ای امروز کشور در جایگاه شکاف هسته‌ای است گفت: گداخت هسته‌ای انرژی‌ای است که ایالات متحده برای ۵۰ سال آینده خود به دنبال برنامه‌ریزی برای دست یافتن به این دستاورد پیشرفته است.

قائد شرف با اشاره به اینکه تحلیل ما درباره حضور هاشمی در دانشگاه امیرکبیر بر این مناسبت که حضور وی در پازلی فراتر از دعوت معتمدی تعریف می‌شود، تصریح کرد: به نظر ما هاشمی هوشمندتر از این است که دعوت شخصی مانند معتمدی به دانشگاه بیاید لذا باید منتظر تبعات این مسئله باشیم.

وی در ادامه با اشاره به روند مذاکرات هسته‌ای گفت: طرف مذاکره کننده هسته‌ای مدام از لغات تهدید و تحریم استفاده می‌کند به نظر می‌رسد زمان آن رسیده است که چشم‌مان باید به داخل و تقویت اقتصاد کشورمان باشد.زیرا با روندی که پیش می‌رود حتی امکان ندارد به پول‌های خودمان نیز دست یابیم لذا نباید مسائل کشور را به مذاکرات گره بزنیم.

دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه امیرکبیر در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به حکم انفصال دانشگاه امیرکبیر گفت: خواستار پاسخگویی دولت در این زمینه هسیتم زیرا مطرح شدن این مسئله دانشگاه و فضای دانشگاه‌ را با تنش‌هایی روبرو کرده است.

وی در پایان با بیان اینکه متاسفانه اوضاع ریاست دانشگاه در دوران ریاست جمهوری آقای روحانی خوب و مساعد نیست، خاطرنشان کرد: شاهد اداره شدن بسیاری از دانشگاه‌ها با حضور سرپرستانی هستیم که هنوز به شکل قطعی رئیس دانشگاه نیستند لذا این روند حاشیه‌ها و تنش‌هایی را برایی دانشگاه‌ها ایجاد می‌کند و آنها را از فضای علمی دور می‌کند. بنابراین از دولت می‌خواهیم به صورت شفاف درباره وضعیت این دانشگاه و دانشگاه‌های دیگر شفاف‌سازی کند تا شاهد فضای رشد علمی در کشور باشیم.

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است