منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۵ - ۸:۴۵
شناسه خبر: 328110
گروه :خبر
1768416

انتشار اسناد و فیش های حقوقی مدیران دستگاه ها و نهادهای دولتی ونیمه دولتی طی ماه های اخیر به بحث جنجالی تبدیل شده است بطوریکه معاون اول رییس جمهور نیز دستوراتی مبنی بر رسیدگی وبرخورد صادرنموده است .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از فرهنگ کده ؛  انتشار اسناد و فیش های حقوقی مدیران دستگاه ها و نهادهای دولتی ونیمه دولتی طی ماه های اخیر به بحث جنجالی تبدیل شده است بطوریکه معاون اول رییس جمهور نیز دستوراتی مبنی بر رسیدگی وبرخورد صادرنموده است .

حقوق های نجومی و غیر قابل تصوری از 25میلیون تا پاداشهای 250میلیونی برای مدیران ومعاونانی که در دستگاه های دولتی ونیمه دولتی مشغول به کار بوده در برابر دستمزد ناچیز و اندک کارگران روزانه 27هزار تومان و کسر بیمه و مالیات و… تضاد و تناقضی اشکار در میان عامه مردم و جامعه ایجاد کرده است .
در حالی این افشاگری ها در حال افزایش است که دولتی ها از خالی بودن خزانه ونبود پول در کشور داد سخن می دهند و آنچه که ما در هرمزگان طی ماه های پایانی سال 94 و ماه های اغازین سال 95 در حال مشاهده هستیم وضعیت پرداختی تمامی دستگاه ها اسفناک بوده و مطالبات مطبوعات هنوز روی میز مدیران بوده و بعضا حتی دستوری مبنی بر پرداخت یا عدم پرداخت هم صادر نشده است .این در حالی است که ریخت وپاش ها در مراسم وهمایش ها وسفرهای خارجی در تمامی سطوح مدیریتی از سطح کشوری گرفته تا استانی ،هم چنان روبه افزایش است و چانه زنی بر سر دستمزد کارگران و مزایای آنها بحثی طولانی میان مجلس و دولت بوده و هست.
افشاگری هایی که هرچند وقت یکبار روح وروان جامعه را می خلد و آزار می دهد ؛ بیت المالی که به هدر می رود و طبقه ضعیف و اسیب پذیری که روز به روز زیر فشار های اقتصادی وسنگین زندگی خمیده تر می شوند و شادابی و نشاطی که مدتهاست از خانه ها رخت بربسته و افسردگی و خمودگی روحی جانشین ان شده است همه و همه ماحصل بی عدالتی هایی است که در سطوح مدیریتی کشور رایج است و متاسفانه بی توجهی های زیادی که به فرمایشات مقام معظم رهبری دراین خصوص می شود .
تا زمانی که اقتصاد ما دولتی بوده و یک سرش به دولت وصل است هرگز روی سامان وبهبودی نخواهد دید و هر روز بیمارتر و ضعیف تراز قبل و رانت خواران وفرصت طلبان فربه تراز قبل می شوند و آحاد مردم جامعه نیز با بدبینی و نگرانی از دور نظاره گر هستند .
این روزها اذهان عمومی منتظر پیگیری های موثق و عاقبت دار مدیران ارشد وکلان کشور در پی انتشار فیش های نجومی مدیران و معاونان دستگاه ها هستند تا ببینندسرانجام این همه در بوق وکرنا دمیدن ها چه خواهد شد وچگونه عدالت وبرابری در پرداخت حقوق و دستمزد در تمام سطوح کشوری ولشکری برقرار خواهد شد ؟
انتهای پیام/

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند