منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۰۱ تیر ۱۳۹۵ - ۱۶:۴۵
شناسه خبر: 331282
گروه :خبر
1%20(11)

امام جمعه کیش گفت: دریافت حقوق باید متناسب با کارکرد فرد بوده و با نظام حقوقی کشور همخوانی داشته باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از کیش پرس، حجت الاسلام علیدادی در گفتگو با خبرنگار ما گفت: برخی حقوق ها با کاری که آن ها انجام می دهند و با نظام حقوق کشور همخوانی ندارد و این یک ظلم و جفای آشکار به جامعه و بیت المال است.

 

وی تصریح کرد: قانون باید با قدرت و قاطعیت با این افراد برخورد کند.

 

حجت الاسلام علیدادی با بیان اینکه دولت و دستگاه قضایی در این خصوص باید قاطعیت داشته و با این پدیده شوم که برخی از پست های جامعه را درگیر کرده و ظلم و جفای به بیت المال و جامعه است برخورد کند تاکید کرد: در این میان اینکه هر کس از هر موضوعی اطلاع پیدا کرد در شبکه های اجتماعی اقدام به نشر کند نیز کار اخلاقی و پسندیده ای نیست و باید از مبادی قانونی اقدام شود.

 

وی اظهار امیدواری کرد دستگاه قضایی با هر دو سوی ماجرا به جدیت و قاطعیت برخورد کند تا در این میان برخی افراد از فرصت ها سوء استفاده نکرده و آبروی دیگران را بازیچه اهداف نادرست خود قرار ندهند. همچنین کسانی که به هر شکل و دلیل به اموال بیت المال ضرر و خدشه ای وارد کرده اند به مجازات برسند.

 

امام جمعه کیش همچنین با بیان اینکه تبین اصول، احکام و اخلاق دینی نیازمند حضور مبلغان مذهبی که کارشناسان دینی هستند در میان مردم است، روز اطلاع رسانی و تبلیغات دینی را به مبلغان علوم دینی و قرآنی و روحانیت تبریک گفت و افزود: تبیین اصول، قوانین، احکام و اخلاق دینی اولین وظیفه مبلغان مذهبی است جدای اینکه حضور مبلغان دینی و رفتار عملی آنان در میان مردم بیانگر اخلاق عملی است و آنان با رفتار خود می توانند بسیاری از اصول اعتقادی و دینی را به صورت عملی به مردم بیاموزند.

 

وی ادامه داد: در راستای تبلیغات احکام دینی برای مردم هر ساله در ماه مبارک رمضان، ماه های محرم و صفر مبلغان دینی به سراسر کشور سفر کرده و احکام و اصول اخلاق دینی را برای مردم تفسیر و تبیین می کنند.

 

حجت الاسلام علیدادی اظهار کرد: هم اکنون نزدیک به 30 مبلغ دینی جوان، پر انرژی در جزیره کیش فعالیت ها و تبلیغات مذهبی، فرهنگی و اخلاقی را برعهده دارند.

 

وی خاطرنشان کرد: برای بستر سازی احکام و اصول اخلاقی، دینی و اسلامی در میان مردم باید مبلغان دینی و روحانیت در کنار مردم همواره حضور داشته باشند و با رفتار عملی و درس های خود قوانین و اصول اخلاقی و دینی را برای مردم تفسیر و تبیین کنند.

 

جزیره کیش با 92 کیلومتر مساحت در میان آب های گرم و نیلگون خلیج فارس و با 30 هزار نفر جمعیت، دارای بیش از 42 هیئت مذهبی و  14 مسجد است.

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است