منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۸:۵۳
شناسه خبر: 313854
گروه :خبر
139312021915578584795644

رئیس فراکسیون اهل سنت مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه حفظ وحدت بین مسلمانان نیاز امروز جامعه اسلامی است، تصریح کرد: پیامبر گرامی اسلام (ص) با رسالتی که بر دوش داشتند تلاش کردند که جهالت را از جامعه حذف کنند، از این رو دوری از اختلاف افکنی و تشویق به وحدت از جمله همین رسالت محسوب می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛عابد فتاحی، رئیس فراکسیون اهل سنت مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه متاسفانه جامعه اسلامی بدترین زمان تاریخی را تجربه می کند، اظهارکرد: این روزها می توان به وضوح آتش خشم و اختلاف افکنی را در بین جامعه اسلامی مشاهده کرد.

 

وی با بیان اینکه برخی کشورها برای بدست آوردن منافع، اقدام به آتش افرزوی و اختلاف افکنی بین مسلمانان می کنند، بیان کرد: واقعا جای تاسف دارد که کودکان و زنان مسلمان کشورهایی مانند سوریه، یمن، عراق و غیره بدلیل اختلاف، زیر بار آتش خصمانه جنگ از بین می روند.

 

فتاحی ضمن تاکید بر اینکه دشمنان کشورهای اسلامی به دنبال از بین بردن اسلام هستند، ادامه داد: آنها به خوبی می دانند که اگر مسلمانان با یکدیگر در صلح و آرامش باشند و وحدت خود را حفظ کنند به بزرگترین قدرت روی زمین تبدیل خواهند شد.

 

این نماینده اهل سنت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه حفظ وحدت بین مسلمانان نیاز امروز جامعه اسلامی است، افزود: ملت های مسلمان باید با یکدیگر در صلح و صفا زندگی کنند و از تمام توان خود در راستای برقراری وحدت استفاده کنند.

 

دوری از اختلاف افکنی و تشویق به وحدت؛ رسالت پیامبر گرامی اسلام (ص)

 

وی با بیان اینکه اگر ملت های آزادی خواه کشورهای اسلامی، بر اساس سنت رسول خدا (ص)و روش ائمه اطهار(س) رفتار کنند دیگر اختلافی بوجود نمی آید، تصریح کرد: پیامبر گرامی اسلام (ص)نیز با رسالتی که بر دوش داشتند تلاش کردند که جهالت را از جامعه حذف کنند از این رو دوری از اختلاف افکنی و تشویق به وحدت از جمله همین رسالت محسوب می شود.

 

رئیس فراکسیون اهل سنت مجلس شورای اسلامی ضمن تاکید بر اینکه سازمان های موثر در حوزه کشورهای اسالمی مانند سازمان کنفرانس اسلامی و غیره باید تصمیماتی اتخاذ کنند تا موجب وحدت در جامعه اسلامی شوند، اظهار کرد: باید آموزه های قرآنی و نوع سیره پیامبر گرامی اسلامی (ص) در تصمیمات چنین سازمان هایی متبلور شود تا انسجام حداکثری وحدت مسلمانان در سراسر دنیا به نمایش گذاشته شود.

 

فتاحی با اشاره به اینکه کشورهای مسلمان جزو ثروتمند ترین کشورهای دنیا هستند، گفت: همین امر موجب شده تا دشمنان ملتهای مسملنان، چشم طمع به این سرزمین ها دوخته و اقدام به اختلاف افکنی کنند.

 

این نماینده اهل سنت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بعثت رسول خدا (ص) برای رهایی انسان ها از دوران تاریکی بوده است، ادامه داد: متاسفانه با گذشت بیش از یک هزار سال از ترویج دین مبین اسلام، مجددا مسلمانان از وحدت دور شده اند.

 

وی ضمن تاکید بر اینکه جامعه اسلامی شامل مذاهب مختلفی است از این رو حفظ وحدت ضروری است، اظهار کرد: پیامبر(ص)، قرآن کریم، قبله و غیره همگی از جمله عوامل و زبان مشترک بین مسلمانان به حساب می آیند، لذا باید با پافشاری بر روی این ارزش های مشترک، ملت های کشورهای اسلامی را از اختلاف دور و وحدت بیشتر را ترویج کرد.

 

وحدت موجب همدلی مسلمانان و افزایش اقتدار جامعه اسلامی می شود

 

رئیس فراکسیون اهل سنت مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه ایجاد وحدت در بین مسلمانان یکی از عوامل استراتژیک و مهم است، افزود: باید از تمام ظرفیت ها برای احیای امت بزرگ اسلام استفاده شود.

 

این نماینده اهل سنت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه علماء و نخبگان جوامع اسلامی نقش موثری در ایجاد وحدت جامعه امروزی دارند، خاطرنشان کرد: همه مردم بر اساس دستورات دینی، الگویی برای خود دارند که در جامعه اسلامی علماء آن نقش را بر عهده دارند از این رو اگر این افراد بر اساس سنت رسول خدا(ص) و روش ائمه اطهار(س) در حوزه ایجاد وحدت رفتار کنند، مردم نیز نسبت به این موضوع حساس شده و به اختالف افکنی ها نیز دامن نمی زنند.

 

انتهای پیام/ی

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح ابلاغ الکترونیکی قضایی در میناب اجرا می شود هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر