منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۵:۵۱
شناسه خبر: 318012
گروه :خبر
13950208000719_PhotoA

یکی از مراجع تقلید گفت: بر اساس فرهنگ اسلام و اهل بیت(ع) باید عزت و امنیت حجاج حفظ شود و این مسئله خط قرمز و شرط است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، آیت‌الله حسین نوری همدانی پیش از ظهر امروز در درس خارج فقه خود که در مسجد اعظم برگزار شد اظهار کرد: در مسئله حج بر اساس فرهنگ اسلام و مکتب اهل بیت(ع) حفظ عزت مسئله مهمی است، باید مطمئن باشیم که عزت حجاج در عربستان حفظ می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به وضعیت و سابقه عربستان باید حفظ عزت حجاج مسلم باشد، این خط قرمز و شرط ما است، با توجه به جریان‌های سال گذشته مشخص شد عربستان در حفظ امنیت حجاج عاجز و ناتوان است.

این مرجع تقلید با اشاره به مسئله امر به معروف و نهی از منکر گفت: این مسئله کار و فلسفه وجودی طلاب است، بنابراین باید معروف و منکر را بشناسند و در راه عملی کردن امر به معروف و نهی از منکر گام بردارند.

وی خاطرنشان کرد: برخی اوقات با سکوت افراد به تدریج معروف، منکر تلقی می‌شود، زمانی که دشمنان تبلیغ می‌کنند دین از سیاست جدا است اگر علما سکوت کنند، به تدریج این مسئله نهادینه می‌شود.

آیت‌الله نوری همدانی تاکید کرد: باید افرادی در زمینه‌های مختلف برای مناظره تربیت شوند، زیرا امروز در سایت‌ها مطالب علیه دین فراوان است که باید در این زمینه پاسخگو باشیم.

وی عنوان کرد: هر موجودی برای هدفی آفریده شده و هر موجودی آثار حکمت و هدف را دارد که نشان می‌دهد آفریننده آنها دارای شعور، قدرت، حکمت و علم است.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی