منتشر شده در تاریخ: جمعه ۲۰ آذر ۱۳۹۴ - ۱۰:۳۳
شناسه خبر: 252713
گروه :خبر
13940917000219_PhotoA

همزمان با اعلام انصراف گروهک تروریستی احرار الشام از نشست ریاض، در بیانیه پایانی این نشست اعلام شده که معارضان سوری توافق کرده‌اند با دولت سوریه وارد مذاکره شوند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، بیانیه پایانی نشست معارضان سوری و گروه‌های معارضان مسلح که در ریاض گرد هم آمده بودند صادر شد.

شبکه خبری «المیادین»، گزارش داد که بر اساس این بیانیه گروه‌های معارض بر لزوم حفظ زیرساخت‌های اداری دولت سوریه و بازسازی نهادهای امنیتی و نظامی این کشور تأکید کرده‌اند.

بر همین اساس معارضان اعلام کرده‌اند آماده‌اند تا بر اساس بیانیه ژنو1 با دولت سوریه وارد مذاکره شوند و توافق شده تا هیأتی از معارضان که پایگاهشان ریاض خواهد بود تیم مذاکره کننده معارضان با دولت سوریه را انتخاب کنند.

شرکت‌کنندگان در این نشست همچنین بار دیگر گفته‌اند که بشار اسد رئیس‌جمهور سوریه و «باند او»، باید «در ابتدای روند انتقالی» از قدرت کناره‌گیری کند.

در حالی که در دقایق پایانی نشست ریاض گروهک تروریستی احرار الشام از ادامه حضور در این نشست انصراف داده، معارضان سوری در بیانیه پایانی به لزوم تشکیل دولتی مدنی در سوریه و حفظ تمامیت ارزی این کشور و اداره مرکزی آن تأکید کرده‌اند.

پیش از این عربستان مدعی شده بود که فضای نشست بسیار مثبت است و «جان کری» وزیر خارجه آمریکا نیز گفته بود مذاکرات ریاض میان گروه‌های معارضان سوری بسیار سازنده بوده است.

پیشتر روزنامه سعودی العرب گزارش داده بود که یک مقام عالی رتبه در دربار عربستان مسئولیت هدایت هیأت گروه‌های مسلح سوری که در نشست ریاض حضور دارند را بر عهده گرفته است (جزئیات بیشتر).

از روز سه شنبه گذشته نشست «معارضان سوری» در ریاض برای رسیدن به اتحاد علیه دمشق که «رویکرد مشترک درباره آینده سوریه» نامیده می‌شود، آغاز شد. نشست بین‌المللی صلح سوریه نیز قرار است بعد از وین بزودی در نیویورک برگزار شود (جزئیات بیشتر).

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور