منتشر شده در تاریخ: شنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۴ - ۱۳:۴۵
شناسه خبر: 238440
گروه :خبر
1800662_467

کارشناس مسائل سیاست خارجی با بیان اینکه اگر مردم ایران از ارزشهای خود کوتاه بیایند و حتی دین خود را تغییر دهند بازهم آمریکا دست از سر مردم ایران برنمی دارد، تصریح کرد: سیاست آمریکا بردگی و استثمار مردم جهان است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از هرمزپرس، محمد حسن قدیری ابیانه، کارشناس مسائل سیاست خارجی در برنامه کرسی آزاد اندیشی با موضوع ” رابطه با آمریکا آری یا نه” در جمع جامعه دانشگاهی شهرستان قشم، گفت: رئیس جمهور آمریکا اقرار کرد که اگر مذاکره های هسته ای اتفاق نمی افتاد تحریمها خود به خود در حال رفع شدن بود و در پای میز مذاکره بود که آمریکا هم پیمانان خود را برای ادامه تحریمها علیه ایران متقاعد کرد.
کارشناس مسائل سیاست خارحی، با بیان اینکه کسانی که دل به آمریکا و حمایتهای آن داشته اند ضربه بزرگی از این اعتماد خورده اند، اظهارکرد : مصدق از افراد دلخوش به حمایت های  آمریکا بود که این موضوع باعث شد تا استبداد پهلوی بیست و پنج سال دیگر ادامه داشته باشد .
قدیری ابیانه تصریح کرد : بعد از انقلاب بزرگترین سفارت در جمهوری اسلامی سفارت آمریکا بود و دیپلمات های آمریکا با ادعای همکاری و جبران گذشته به فعالیت خود ادامه می دادند اما پس از تسخیر لانه جاسوسی مشخص شد آمریکا به دنبال تجزیه ، کودتا ، قومیت گرایی ، حمایت از گروهک های تروریستی از طریق جعل سند و پول و استخدام در سیا برای ضربه زدن به جمهوری اسلامی بود بنابراین ما داشتن رابطه با آمریکا  به این نوع را تجربه کردیم.
وی در جواب پاسخ به این سوال که ارتباط با آمریکا چه مشکلی می تواند داشته باشد، بیان کرد : اگر ارتباط با آمریکا می توانست باعث پیشرفت اقتصادی شود پس چرا کشور مصر ، لیبی ، سوریه ، پاکستان و بسیاری از کشورهای دیگر تا کنون در فقر به سر می برند و چه کسی می تواند ادعا کند رابطه با آمریکا دوستی آن را به دنبال خواهد داشت .
سفیر سابق جمهوری اسلامی ایران در خصوص ارتباط ایران با انگلستان گفت : ما با هر کشوری در ارتباط باشیم ضررها و یا منافعی داریم اگر منافع این ارتباط بر ضرر های آن بیشتر باشد داشتن رابطه معنا پیدا می کند لذا ارتباط ما با انگلستان هم بر همین اساس است هر چند به دلیل اقدامات فتنه انگیر انگلستان سطح روابط خودمان را با آن کاهش دادیم.
وی اظهار کرد : در حالی که عربستان همه منابع خود را در راه منافع آمریکا هزینه می کند اما آمریکا قصد دارد این کشور را به پنج کشور تجزیه کند و حتی جاسوسی آمریکایی ها صدای اتحادیه اروپا را هم درآورده است.
کارشناس مسائل سیاست خارجی با بیان اینکه اگر مردم ایران از ارزشهای خود کوتاه بیایند و حتی دین خود را به مسحیت تغییر دهند بازهم آمریکا دست از سر مردم ایران برنمی دارد، تصریح کرد: مردم کشورهای آمریکای لاتین که دینشان مسیحی است و هیچ کدام از ارزشهای اسلامی را ندارد نمونه ای از قربانیان استکبار و استثمار آمریکا هستند و در یک کلام می توان گفت که سیاست آمریکا بردگی و استثمار مردم جهان است.
سفیر سابق ایران، سیاست آمریکا و غرب را برای کشورهای نفت خیز وابستگی آنها به فروش نفت دانست و عنوان کرد : چرا فروش نفت بجای اینکه ابزار اهرم فشار علیه کشورهای غربی باشد هنوز اهرم فشار علبه کشورهای نفتی است.
قدیری ابیانه با اشاره به برنامه های توسعه ایران در قبل از انقلاب، افزود : بندرعباس به عنوان دروازه واردات و نه صادرات برنامه ریزی شده بود ، اگر آنها می خواستند که ایران را هسته ای کنند برای خروج ارزان نفت از ایران بود و اگر هواپیماهای پیشرفته را به ایران می دادند برای این بود که ارتش ایران به نیابت از آنها با دشمنان آمریکا بجنگد.
وی  وضعیت نابسامان اقتصادی آمریکا را نشانه ای از خروج دنیا از تک قطبی شدن دانست و بیان کرد : آمریکا برای اینکه همچنان ابرقدرت دنیا بماند هزینه های زیادی را متحمل شده همانطور که انگلستان برای حفظ مستعمره های خود هزینه زیادی را پرداخت کرد و این تفکر که آمریکا برای رفاه دیگر ملتها در حال جنگ است گزافه ای بیش نیست.
سفیر سابق ایران در مکزیک و استرالیا، گفت: باز کردن سفارت آمریکا هم به همین معنا است که جاسوسان آمریکا را بطور رسمی در ایران فعال کنیم ، پس چرا کاری کنیم که دوباره مجبور شویم سفارت آمریکا را در ایران تعطیل کنیم.
قدیری ابیانه اظهارکرد: : هنوز برجام امضا نشده آمریکا پنج هزار نفر را برای جاسوسی در ایران آماده کرده است و رخنه های زیادی را در برجام برای نفوذ در پایگاه های نظامی پیش بینی کرده و مقامات آمریکا یی گفته اند از این اطلاعات برای جنگ آینده علیه ایران استفاده خواهند کرد و مقام معظم رهبری(مد ظله التعالی) به خوبی این رخنه ها را شناسایی کرده اما آقای روحانی همچنان برای برجام هورا می کشد.

 

 

 

 

 

وی با بیان اینکه ایران در برجام کیش و مات شده است،تصریح کرد:گر آن را نپذیرد دشمنان را برای ادامه تحریمها ترغیب کرده و اگر آن را بپذیرد به دلیل اشکال تراشی های غرب در راند سوم زیر آن خواهد زد و باز این هم به ضرر ایران خواهد بود.
وی رشد مصرف گرایی در پسا برجام را از برنامه های غرب برای ابران عنوان کرد و افزود: اگر همه تحریمها برداشته شود هیچ اتفاقی نخواهد افتاد چرا که مردم ما باید از اسراف و مصرف گرا بودن دور شوند ، باید ساعات مفید کاری کارمندان در ارگانهای دولتی و خصوصی افزایش یابد و اگر کره و ژاپن رشد کرده اند به دلیل این بود که مردم آنها روحیه کار و تلاش داشتند.
کارشناس مسائل سیاست خارجی، خاطرنشان کرد: تا زمانی که منافع ما و آمریکا با هم در تضاد است نباید فریب بخوریم و شعار مرگ بر آمریکا را فرموش کنیم و از طرفی نباید قدرت خودمان را هم دست کم بگیریم همانطور که ما خواستیم سوریه حفظ شد هر چند که عربها ، آمریکا ،غرب و اسرائیل می خواستند سوریه را نابود کنند اما نتوانستند به هدف خود برسند.
انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود