منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۶
شناسه خبر: 346221
گروه :خبر
IMAGE636063391100134177

مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان هرمزگان اظهار کرد: سال گذشته 587 شرکت کننده داشتیم که 9 نفر رتبه بین المللی را در جشنواره بین المللی امام رضا کسب کردند و امسال نیز 898 نفر در این مسابقات حضور داشتند که 10 نفر رتبه این جشنواره بین المللی را کسب کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ ناهید سلیمانی احمدی، مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان هرمزگان با بیان اینکه کانون پرورش فکری با ابزار فعالیت های هنری، فرهنگی، ادبی به پرورش اندیشه و کشف استعدادهای مخاطبان می پردازد تا شاهد نسلی صاحب نظر، متخصص و متفکر در حوزه های هنر، ادبیات و فرهنگ باشیم، گفت: یک تربیت موفق شخص را برای زندگی در جامعه آماده می کند، نه برای تعارض ها. اینک با سرلوحه قرار دادن پیام مقام معظم رهبری؛ اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل در دولت تدبیر و امید تشریح عملکرد کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان را می پردازم.

وی اظهار کرد: فعالیت های فرهنگی، ادبی، هنری، اسلامی و علمی؛ مرکز فرهنگی و هنری کانون تاکنون با استفاده از امکاناتی که در اختیار داشتند نقش مهمی در نبوغ فکری و دانش و مهارت های مختلف کودکان و نوجوانان ایفا نموده، این مجموعه با توانمندی مربیان خود همواره راه های دستیابی کودکان و نوجوانان را در عرصه شناسایی استعدادها و پرورش توانایی های بالقوه آنان به وجود آورده و به کمک دانش، تجربه و اشتیاق نیروهای خود نسبت به کودکان و نوجوانان پیوسته منشا اتخاذ تصمیمات موثر در عرصه ارائه خدمات فرهنگی، هنری در پرتو برنامه ریزی و سازماندهی کلیه عوامل و منابع بود.

سلیمانی افزود: طرح جلب مشارکت والدین، اقدام پژوهی، جمع آوری قصه های بومی ومحلی، چاپ و نشر آثار استانی، طرح بازسازی عروسک ها و بازی های بومی و محلی، برگزاری کارگاه های تخصصی شیوه های ترویج کتابخوانی برای کودکان، برپایی نمایشگاه های تخصصی کودکان از برنامه های ویژه فرهنگی، هفته دفاع مقدس، مشارکت در اجرای برنامه های فرهنگی دفاع مقدس، نمایش کتاب های شخصیت ها، معرفی قصه گویی، دلنوشته و شعر و خاطره نویسی، نقاشی و سفالگری از کارهایی بوده که برای هفته دفاع مقدس در کانون پرورش فکری اجرا شده است.

وی تاکید کرد: کلیات برنامه هفته ملی کودک با اهداف و برنامه هایی حمایت معنوی از کلیه کودکان دنیا درباره آموزش های مفید و لازم، جلب توجه افکار عمومی و ارتقای سطح دانش و آگاهی جامعه. برنامه های متمرکزی که در روز جهانی کودک و هفته کودک انجام شده نمایشگاه آثار برگزیده، برگزاری جنگ شادی، کارگاه های آموزشی و نشست ها تخصصی والدین بوده است. حضور مربیان در مدارس و نمایش های متناسب، اهدا اسباب بازی و کتاب به این عزیزان بوده.

مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان تصریح کرد:هفته کتاب و کتابخوانی ویژه برنامه هایی در کانون پرورش فکری کودکان داریم، با توجه به اینکه اصل و اساس فعالیت کانون بر مبنای کتاب و کتابخوانی است؛ کارگاه های کتاب سازی، بررسی آثار نویسندگان تخصصی کودک و نوجوان، تقدیر از فعالان در زمینه کودک و نوجوان، دعوت از نویسندگان و شاعران کشوری و اهدای کتاب به کتابخانه ها.

وی یادآور شد: دهه فجر که کانون به عنوان کارگروه کودک و نوجوان هر ساله با همکاری سایر دستگاه ها مسئول برگزاری این کار گروه هست، برنامه ها به بخش ستادی و بخش مراکز تقسیم می شود؛ جمع بندی آثار بچه ها، معرفی انقلاب به نسل نو، برگزاری جشن ها و ویژه برنامه ها، حضور در مهمانی لاله ها و راهپیمایی، خواندن و نوشتن خاطرات و شرکت در مسابقات از برنامه های کانون است.

سلیمانی تاکید کرد:سال گذشته 587 شرکت کننده داشتیم که 9 نفر رتبه بین المللی را در جشنواره بین المللی امام رضا کسب کردند و امسال نیز 898 نفر در این مسابقات حضور داشتند که 10 نفر رتبه این جشنواره بین المللی را کسب کردند.

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است دولت توان تخصیص اعتبار به عمران و توسعه کشور ندارد/مسئولان استانی منتظر دریافت اعتبار از مرکز کشورنباشند قطب اقتصاد کشور فاقد بیمارستان تخصصی زنان/ پروژه بیمارستان جامع زنان هرمزگانی در کمای مطلق تعرفه های گمرکی بازبینی می شود/سهم درآمد بخش دریایی کشور۱۷ میلیارد دلار است جایگاه قانونی مناسبی برای صنعت دریایی وجود ندارد/ صنعت دریانوردی نیازمند تقویت از سوی نظام بانکی است