منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۰۶ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۰:۰۶
شناسه خبر: 286282
گروه :خبر
624525

با شمارش معکوس تا زمان انتخابات 7 اسفند به شور و شوق رای اولی ها در هرمزگان افزوده می شود و بی صبرانه منتظر وارد شدن در تصمیم های ملی کشور هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز،انتخابات صحنه ای است که فرصت سنجش اراده و انتخاب را به فرد می دهد، انتخابی که به دلیل دخیل بودن در سرنوشت جامعه، ارتقاء عزت و اعتماد به نفس فرد را فراهم می کند. البته این احساس خوشایند همیشه در افرادی که برای اولین بار در انتخابات شرکت می کنند و ” رای اولی ” هستند، چند برابر است.

 

برای شرکت در انتخابات، کشورهای مختلف با وجود اختلاف بسیار در شیوه برگزاری و شرایط شرکت در انتخابات، بر یک موضوع تقریبا اتفاق نظر دارند و آن عبارت است از تعیین بیش از سن 18 سال برای حق رای در انتخابات اما در ایران شرط سنی برای حق رای 15 سال است .

 

مجریان اصلی انتخابات خود مردم هستند و حضور کسانی که برای اولین بار شرایط رای دهنده را دارند در دو انتخابات پیش رو بسیار موثر و سرنوشت ساز خواهد بود.

 

با شمارش معکوس تا زمان انتخابات 7 اسفند به شور و شوق رای اولی ها در هرمزگان افزوده می شود و بی صبرانه منتظر وارد شدن در تصمیم های ملی کشور هستند. در خلق حماسه سیاسی در انتخابات شما دانش‌ آموزان رای اولی با حضور هوشمندانه خود در انتخابات با انتخاب فرد اصلح آگاهی و بینش سیاسی خود را ثابت می کنید و در تعیین سرنوشت شهر و کشور خود سهیم خواهید بود.

 

دو انتخابات امسال کشورمان از اهمیت و حساسیت بالایی برخوردار است که مشارکت جوانان در این عرصه نیز مانند دیگر عرصه های کشور، حائز اهمیتی خاص و موجب افتخار و افزایش اقتدار و عزت ایران اسلامی است. برغم همه حساسیت های داخلی و بین المللی وجود کسانی که برای نخستین بار در انتخابات شرکت می کنند شور و نشاط فراوانی را به فضای انتخابات در کشور داده است.
نوجوانان و جوانانی که برای اولین بار رای می دهند و در انتخابات شرکت می کنند با سعی و تکاپو برنامه ها و اهداف نامزدهای انتخاباتی را در بنرها، تراکت ها، پیامک ها و سخنان بزرگترها دنبال می کنند تا انتخاب خود را به بهترین نحو انجام دهند. با حضور پر شور تمامی رای اولی ها در انتخابات شاهد برگزاری انتخاباتی سالم ، قانونمند و باشکوه خواهیم بود و حفاظت و صیانت از آرای رای دهندگان نیز وظیفه ما خواهد بود.

 

نوجوانانی که به واسطه حضورشان در انتخابات و مشارکت در سرنوشت سیاسی کشور وارد مرحله جدیدی از زندگی شان می شوند و و با شرکت در این انتخابات دیگر به خود باوری می رسند که بزرگ شده اند، چون به نظر و رای آن ها نیز اهمیت داده می شود.
مشارکت جوانان در عرصه های مختلف باعث افتخار ایران بوده و هست، تاریخ ایران به یاد خواهد داشت که چگونه جوانان این دیار چه آن ها که رای اولی بودند و چه آن ها که هنوز رای اولی نشده بودند جلوی گلوله تفنگ و تانک های دشمن سینه سپر کردند تا امروز رای اولی هایی دیگر، در میدان جنگی دیگر، دشمنان را نااُمید کنند و به آن ها نشان دهند که عزت ایران در گرو مرد، زن، پیر و جوانی است که خلق حماسه های سیاسی میراث ملی و در خونشان است.

 

درانتخابات هفتم اسفندماه بیش از 74 هزار رای اولی برای نخستین بار در پای صندوق آرا هرمزگان حضور می یابند. با توجه به همزمانی انتخابات خبرگان و مجلس تعرفه های اخذ رای در دو رنگ آبی (مخصوص مجلس شورای اسلامی) و قهوه ای روشن( مخصوص خبرگان رهبری) در نظر گرفته شده است.

 

استکبار از گسترش نفوذ اسلام در جهان هراس فراوان داشته و برای اینکه بتواند جلوی آنرا گیرد به هر اقدامی دست می زند.

 

گروههای سیاسی باید بدانند که رای اولی ها همیشه به نفع جناح خاصی عمل نخواهند کرد و ممکن است روزی بر ضد آنان وارد میدان شوند پس بهتر است اساسا هیچ جناحی به خود اجازه ندهد که از احساسات پاک نوجوانان کشور بهره برداری ابزاری نماید و به جای آن، به تغییر قانونی بیندیشیم که در هیچ یک از قوانین کشورها نمونه آن را نمی توان یافت و نیز به آینده این نوجوان بیندیشیم که در سال های هوشمندی سیاسی خود، ما را به شدت نکوهش خواهند کرد .

 

در ایران کسانی که  به سن 18 سالگی رسیده باشند می توانند در انتخابات شرکت کنند. بی شک حضور این تعداد از رای اولی ها در انتخابات این دوره می تواند در افزایش نشاط و شور فضای انتخابت موثر باشند. جوانان و نوجوانانی که  به گفته امام خمینی (ره) چشم امید و آینده سازان  انقلاب اسلامی هستند. نوجوانانی که برای اولین بار می خواهند شعور سیاسی خود را بسنجند. حضور گسترده جوانان به ویژه دانش آموزان رأی اولی و حداکثری مردم در انتخابات باعث تقویت و اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران و ناامیدی دشمنان می شود.

 

دوام و بقاء نظام بسته به پشتیبانی و حمایت مردم از آن است و کشور با اتکا به مردم توانسته به دست آوردهای بزرگی رسیده و پیشرفت های علمی، فرهنگی و اجتماعی و همچنین اقتصادی بزرگی دست یابد.

 

انتهای پیام/

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح ابلاغ الکترونیکی قضایی در میناب اجرا می شود هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر