منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۴:۰۷
شناسه خبر: 327076
گروه :خبر
13950215000930_PhotoA

روزنامه‌ آمریکایی، حضور ناو هواپیمابر «هری ترومن» در دریای مدیترانه را سیگنال واشنگتن به مسکو درباره اقدامات نظامی روسیه در قبال سوریه خواند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، رسانه‌ای آمریکایی در گزارشی به نقل از مقامات نظامی این کشور، حضور ناوهواپیمابر هری ترومن در دریای مدیترانه و خروج آن از خلیج فارس را پاسخ و سیگنال واشنگتن به اقدامات روسیه در سوریه دانسته است.

چند روز قبل بود که رسانه‌ها از تصمیم آمریکا برای استقرار دو ناو هواپیمابر خود در دریای مدیترانه خبر دادند. ناو هواپیمابر آمریکایی «یو اس اس هری ترومن» به همراه «یو اس اس دوایت آیزنهاور» در مدیترانه مستقر شدند.

سخنگوی فرماندهی نیروهای آمریکایی مستقر در اروپا در این باره گفته بود، تمدید حضور ناو هواپیمابر هری ترومن و تحرکات این ناو و حضور همزمان ناو آیزنهاور سبب می‌شود شاهد اضمحلال روز افزون داعش باشیم و هدف دیگر این حضور اطمینان بخشی به متحدان اروپایی آمریکا پس از الحاق کریمه به روسیه است.

روزنامه وال استریت ژورنال در گزارشی در این باره نوشته است: «تحرکات ناو آمریکا به مسکو پیام می‌دهد. همزمان با اینکه کرملین خود را در منطقه نشان می‌دهد، یو اس اس هری ترومن اخیرا در دریای مدیترانه دریانوردی کرده است».

روزنامه آمریکایی نوشت: «یو اس اس هری ترومن با 5 هزار سرنشین و خدمه، هفته گذشته از خلیج(فارس) به شرق دریای مدیترانه رفته است اقدامی که پیامی صریح به روسیه است».

در همین ارتباط، «برت بتچلدر» فرمانده ارشد ناو ترومن به خبرنگاران گفته که تحرکات اخیر این ناو و تغییر مسیر آن از خلیج فارس به دریای مدیترانه به منظور تضمین بخشی مجدد به متحدان واشنگتن در ناتو درباره تعهد آمریکا به «حفظ توازن قدرت دریایی در مدیترانه» صورت گرفته است».

وال استریت ژورنال در گزارش خود، حضور ناو آمریکایی در دریای مدیترانه را استراتژی نظامی این کشور در برابر تلاش‌های اخیر نظامی روسیه و حمایت‌های آن از دولت بشار اسد در بحران سوریه ارزیابی کرده است.

یک مقام ارتش آمریکا که البته نامش منتشر نشده به این روزنامه تاکید کرده که تغییر مسیر ناو ترومن و حضور آن در دریای مدیترانه، سیگنالی به مسکو درباره «انعطاف پذیری دریایی و برد نیروی دریایی آمریکا» بوده است.

این مقام ناشناس نظامی آمریکایی درباره حضور ناو در دریای مدیترانه گفت: «این موضوع حضور مورد نیاز در دریای مدیترانه  برای چک کردن روس‌ها را تامین می‌کند. عدم پیشبینی کردن آنچه ما در قبال ترومن کردیم باعث می‌شود آنها بیشتر به این اقدامات ما فکر کنند».

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان