منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۲:۵۲
شناسه خبر: 195536
گروه :خبر

۴۶ تشکل دانشجویی با صدور نامه‌ای خطاب به رئیس مجلس با بیان اینکه آنچه روح را می‌آزارد و قلب را می‌فشرد، سکوت مجلس در وضعیت کنونی است، اعلام کردند حضور فعال و موثر مجلس در موضوع هسته‌ای عرصه را برای زیاده‌خواهی‌ها تنگ خواهد کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس بسیج دانشجویی 46 دانشگاه کشور با صدور نامه‌ای خطاب به علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی بیان اینکه این مقطع از مذاکرات قطعا یکی از مهمترین گردنه‌های تاریخی در نظام اسلامی است، اعلام کردند: آنچه روح را می‌آزرد و قلب را می‌فشرد سکوت مجلس شورای اسلامی در وضعیت کنونی است. حضور فعال و موثر مجلس عرصه را برای زیاده‌خواهی‌ها تنگ خواهد کرد.

در ابتدای این نامه آمده است: چنانچه مجلس شورای اسلامی وظایف اصلی خود -که همان نظارت و تقنین است- را به درستی و مطابق وظیفه قانونی و انقلابی انجام دهد، بسیاری از مشکلات مملکت حل خواهد شد و قوای دیگر نیز در انجام وظایفشان یاری خواهند شد.

این دانشجویان بسیجی با اشاره به گذشت بیش از دو ماه و نیم از توافق لوزان که در آن بسیاری از خطوط قرمز نظام دچار خدشه و مورد بی‌اعتنایی قرار گرفت، اعلام کردند: داشتن 190 هزار سو ظرفیت غنی‌سازی، آزاد بودن روند تحقیق و توسعه، عدم دسترسی به مراکز نظامی و موارد دیگر مورد بی‌اعتنایی تیم مذاکره کننده قرار گرفت و از همه بدتر استقلال نظام اسلامی به عنوان یکی از مهمترین شعارهای انقلاب اسلامی مورد خدشه واقع شد.

46 تشکل بسیج دانشجویی دانشگاه‌های کشور معتقدند آنچه روح را می‌آزرد و قلب را می‌فشرد سکوت مجلس شورای اسلامی در وضعیت کنونی است.

در ادامه این نامه آمده است: به راستی مجلس را چه شده است که در برابر یکی از بدترین توافقات تاریخ معاصر دم بر نمی آورد و نه تنها وظیفه تقنینی خود را انجام نمی‌دهد که در بعد نظارتی نیز بسیار ضعیف عمل می‌کند! چه شده است که مجلسی که با عنوان اصولگرایی شناخته می‌شود این چنین اصول اساسی نظام اسلامی را فراموش می‌کند و در برابر زیر پا گذارندگان اصول ساکت می نشیند!

این دانشجویان بسیجی خطاب به لاریجانی اعلام کردند: آنچه به عیان دیده می‌شود و توسط نمایندگان مجلس نیز به کرات بر آن تاکید شده نقش ترمزگونه حضرتعالی و هیأت رئیسه مجلس در مقابل هر طرح اصلاحی درباره مذاکرات هسته‌ای است.

در ادامه این بیانیه تصریح شده است: در این میان پارلمان جمهوری اسلامی ایران حتی در برابر اقدامات استکباری کنگره آمریکا نیز ساکت می‌ماند و به دادن بیانیه‌های بی‌خاصیت و صوری اکتفا می‌کند و هیأت رئیسه مجلس و شخص جنابعالی در برابر تصویب هرگونه طرح مقابله به مثلی می‌ایستد و تأسف‌بار تر اینکه روند مذاکرات بی‌نفع و پرضرر را عاقلانه می‌خوانید.

46 تشکل بسیج دانشجویی دانشگاه‌های کشور در پایان با بیان اینکه این مقطع مذاکرات قطعا یکی از مهمترین گردنه‌های تاریخی در نظام اسلامی و تاریخ تشیع است، اعلام کردند: سکوت شما و مجلس شورای اسلامی می‌تواند تا سال‌های سال تاثیر بسیار بدی بر نظام مقدس اسلامی و جنبش‌های آزادی‌خواهانه و استقلال طلبانه جهان اسلام داشته باشد و در نقطه مقابل حضور فعال و موثر مجلس عرصه را برای زیاده‌خواهی‌ها تنگ خواهد کرد.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است دولت توان تخصیص اعتبار به عمران و توسعه کشور ندارد/مسئولان استانی منتظر دریافت اعتبار از مرکز کشورنباشند قطب اقتصاد کشور فاقد بیمارستان تخصصی زنان/ پروژه بیمارستان جامع زنان هرمزگانی در کمای مطلق تعرفه های گمرکی بازبینی می شود/سهم درآمد بخش دریایی کشور۱۷ میلیارد دلار است جایگاه قانونی مناسبی برای صنعت دریایی وجود ندارد/ صنعت دریانوردی نیازمند تقویت از سوی نظام بانکی است سواحل نیازمند سیاستگذاری صحیح مدیران/مشکلات معیشتی مردم در سواحل بیانگرهدر رفت ثروت ملی است