منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۵ - ۹:۰۴
شناسه خبر: 347369
گروه :خبر
n00084614-b

علمای اهل سنت هرمزگان به حضور غیرقانونی دیپلمات های خارجی واکنش نشان دادند و خواستار برخورد قاطع و هوشیارانه دستگاه دیپلماسی و محاکمه جاسوسان طبق قوانین بین المللی شدند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛علما و سرا اهل سنت استان هرمزگان به حضور غیرقانونی دیپلمات های غربی و اعضای سفارت های انگلیس و فرانسه در مناطق کرد نشین غربی و مرزنشین کشور واکنش نشان دادند و خواستار هوشیاری دستگاه دیپلماسی در برابر فعالیت های مرموز دشمنان نظام وانقلاب شدند.

تحرکات غرب در راستای یارگیری و ایجاد دریچه نفوذ است

شیخ مسعود راهبر،دبیر شورای روحانیت بندرلنگه  با اشاره به داعش با نام اسلام و در کشورهای اسلامی به دنبال نابودی مسلمانان می باشند، گفت:گروههای تکفیری با اسلام و مسلمانان هیچونه دوستی و مودتی ندارند و از جنس مسلمانان نیستند چرا که در تعالیم دینی همه مردم به مهربانی و دوستی دعوت شده اند.

وی با بیان اینکه مودت و مهربانی اساس فرهنگ اسلامی است، اظهار کرد:گروهای تکفیری و داعشیان که با شعار اسلام به پیکره اسلام وارد می شوند و مسلمانان را از بین می برند دست پروده غرب هستند .

راهبر یادآور شد: در سالهای اخیر بسیاری از مردم در کشورهای مختلف با ادیان متفاوت به دین اسلام گرایش پیدا می کردند که موجب هراس سران کشورهای غربی از گرایش به اسلام بود لذا کشورهایی مانند انگلیس، فرانسه و امریکا با هدف اسلام هراسی گروههای تکفیری را ایجاد نمودند تا مانع از مسلمان شدن جامعه غرب شوند.

وی با اشاره به اینکه  در کشورهای غربی روزانه صدها نفر مسلمان می شدند که زنگ خطری برا جهان غرب بود، افزود:مسلمانان باید آگاه باشند و در سایه وحدت و امنیت امت اسلامی را تقویت کنند.

امام جمعه اهل سنت بندرلنگه با بیان اینکه یهود، نصارا و مسیحیت با مسلمانان دوستی ندارند، تصریح کرد:حضور دیپلمات های غربی درمناطق کردنشین از باب دلسوزی نیست بلکه با هدف شناسی منطقه و تفکیک قومی، مذهبی و تحریک گویش ها وارد شده اند که باید در برابر اقدامات غرب هوشیار بود.

وی با تاکید بر هوشیاری مسئو لان ودستگاه دیپلماسی بیان کرد:تحرکات غرب در کشور در راستای یارگیری و ایچاد دریچه نفوذ بین ملت است لذا حضور غربی ها در کشور برای دوستی و برادری نیست و منافع خود را بر امنیت کشور ما ترجیح می دهند.

 

حضور غیرقانونی دیپلمات های غربی زنگ خطری برای امنیت کشور است

شیخ احمدخنجی، عالم اهل سنت استان هرمزگان با بیان اینکه حضور آزادانه دیپلمات های اروپایی در کشور و بازدیدهای غیر متعارف مجاز نیست و ملت ایران اجازه حضور جاسوسان دیپلمات را نمی دهد، گفت:حضور این افراد بر خلاف قوانین بین المللی است لذا دستگاههای دولتی و دیپلماسی باید با قاطعیت مانع ازحضور غیرقانونی دیپلماتهای خارجی در مناطق مرزی و گشت زنی های مرموز شوند.

وی با تاکید بر اینکه دستگاه دیپلماسی باید به صلاح ملت و نظام عمل کند،اظهار کرد:باید با دیپلمات هایی که بدون اجازه وارد حریم کشور شده اند برخورد شود و طبق قوانین بین المللی محاکمه شوند.

خنجی تصریح کرد: برخورد قاطع با افرادی که حامی تروریست می باشند و گروهک های منافق می باشند از آسیب هایی که در آینده تهدیدی برای کشور می باشد جلوگیری می شود.

عالم اهل سنت هرمزگان با بیان اینکه سیاست های دولتمردان باید قاطعانه و تاثیر گذار باشد، تاکید کرد:حضور بدون مجوز قانونی و مخفیانه نمایندگان کشورهای غربی در کشور خطرناک است لذا اگر این دید و بازدیدهای نامتعارف مراقبت نشود شاهد عواقب ناگواری برای کشور خواهیم بود.

وی یا اشاره به اهداف اسلام ستیزی و ضد ایرانی کشورهای غربی افزود:کشورهایی که منافع داعش را تامین می کنند و به عنوان دیدبان گروهک های منافق عمل می کنند هرگز قابل اعتماد نیستندو در صورت ساده گذشتن از این ماجرا شاهد کارشکنی ها و اقدامات تخریبی بیگانگان خواهیم بود.

دستگاه دیپلماسی مانند نیروهای امنیتی هوشیارانه عمل کند

شیخ  محمد صدیق بهجت، عضو شورای روحانیت شهرستان بندرلنگه با تاکید بر اینکه مسئولان نظام باید در برابر اقدامات مشکوک غربی ها هوشیار باشند، اظهار کرد:جاسوسان برای تفرقه در بین ملت مسلمان و حفظ منافع بیگانگان فعالیت می کنند لذا مسئولان نظام با هوشیاری باید مراقب تحرک های نمایندگان غرب د رکشور باشند.

وی با بیان اینکه کفار در صدد ضربه زدن به مسلمانان هستند لذا باید هوشیار بود،گفت: اقدام به موقع و سریع نیرو های امنیتی و پاسداران در برخورد با دشمنان و جاسوسانی که در لباس توریست وارد کشور شده اند قابل تقدیر است.

بهجت افزود: دشمن در صدد آسیب رساندن به منافع ملت های ماست لذا دستگاه دیپلماسی باید مانند نیروهای امنیتی و سپاه پاسداران هوشیار باشند و به کشورهایی که با اقدامات جاسوسانه درصدد نفوذ به لایه های نظام و کشور هستند صراحتا هشدار دهد.

وی یادآور شد: در سالهای اخیر شاهد جنگ افروزی غرب در منطقه هستیم که با هدف تضعیف جایگاه مسلمانان و دین اسلام خون بسیاری از بیگاهانان توسط گروهک های ضد اسلامی و به نام اسلام ریخته می شود لذا دستگاههای دیپلماسی باید با هوشیاری مانع از بهم خوردن آرامش و امنیت در کشور شوند.

امام جمعه بندرلنگه با بیان اینکه گروه تکفیری داعش ساخته و پرداخته حکام مستبد است که با تندروی و افراطی گری ضربه سختی را به پیکر اسلام وارد کرده اندکه باید مراقب افرادی باشیم که منافع داعش را تامین می کنند و با اعمال جاسوسانه خود بهفعالیت های داعش دامن می زنند.

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است