منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۰۶ مهر ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۶
شناسه خبر: 356156
گروه :خبر
img_0536

جانشین فرمانده نیروی دریایی سپاه اقتدار، سیادت دریایی و سرمایه های انسانی را مهمترین مولفه های پیروزی و توانمندی جمهوری اسلامی برشمرد و حضور فرامنطقه ای ها در خلیج فارس را برای کشورهای منطقه خطرناک دانست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛دریادار علیرضا تنگسیری، جانشین فرمانده نیروی دریایی سپاه در در گفتگو با کیش پرس با بیان اینکه اقتدار سیادت دریایی و حضور مردم ساحل نشین قطعا از مولفه های مهم پیروزی ماست،گفت: در رژه 31 شهریور حضور 160 شناور مردمی برای نخستین بار ، حضور 170 شناور سپاه، 42 فروند شناور  نیروی دریایی ارتش، 42 هواپیما و بالگرد نیروی هوایی ارتش و هوا فضای سپاه و همچنین حضور ناجا و بسیج با 30  گروهان چیزی نیست جز اقتدار و عظمت ایران اسلامی.

جانشین فرمانده نیروی دریایی سپاه با تاکید بر اینکه باید امنیت را در منطقه خلیج فارس پایدار کنیم شرط تحقق این پایداری را همکاری کشورهای منططققه دانست و  تصریح کرد: بیگانگان در منطقه مخل امنیت هستند.

وی با تاکید بر اینکه حضور بیگانگان برای کشورهای منطقه خطرناک وخطرآفرین است اظهار کرد: اگر برای ناوهای بیگانه ای که در منطقه حضور دارند و سوخت و سلاح اتمی حمل می کنند در خلیج فارس که خلیج بسته ای است با 250 هزار کیلومتر مربع مساحت حادثه ای اتفاق بیافتد؛ یازده سال موارد زیست محیطی در منطقه روبرو خواهیم شد.

تنگسیری ادامه داد: امروز فرا منطقه ای ها در خانه ما هستند و شر ما را می خواهند. ما از آب های خودمان، از محدوده خودمان و از آن چیزی که متعلق به خودمان است دفاع می کنیم و نشان می دهیم که ایرانی در مقابل هیچ ظلم و ستم و زورگویی دشمنان سرخم نمی کند.

وی بیان کرد: فرامنطقه ای ها در خلیج فارس به دنبال تامین منافع خود هستد و برای امنیت تمامی کشورهای منطقه خطرناک خواهند بود و همسایگان باید نسبت به این امر آگاه و هوشیار باشند.

سرمایه انسانی مهمترین رکن نیروی های مسلح

جانشین فرمانده نیروی دریایی سپاه سرمایه های انسانی را ارزشمند و مهمترین سرمایه های ملی دانست و افزود: امروز دشمن از سرمایه های انسانی ما می هراسد و اگر با شنیدن نام جمهوری اسلامی ایران لرزه بر اندام دشمن می افند به دلیل وجود سرمایه های انسانی ارزشمندی است که ملت ایران دارد.

وی تاکید کرد: سرمایه نیروی انسانی رکن یک ما هست و مهمترین ارکان در نیرویهای مسلح است و اعتقاد داریم که این جوانان می توانند فناوری های نو و به روز رو در دنیا ایجاد کنند

تنگسیری اظهار کرد: امکاناتی که ما در گذشته و در رژیم منحوس پهلوی استفاده می کردیم مربوط به بیگانه بود و سلاح های ما را بیگانگان تولید می ساختند اما امروز به حدی در تولید سلاح پیشرفت کرده ایم که دنیا باورد ندارد.

وی تاکید کرد: سلاح های پیشرفته ای که ما تولید کردیم بازدارنده اند و ما هیچ گاه قصد تعرض به هیچ کشوری را نداریم ؛ زیرا اسلام به ما این اجازه را نمی دهد و رهبرمعظم انقلاب بارها فرموده اند که ما برای دفاع از خود می جنگیم.

این مقام مسئول در نیروی دریایی سپاه در ادامه بیان کرد: در گذشته ما وزارت جنگ داشتیم اما از ابتدای انقلاب ما وزارت دفاع داریم و این بدان معناست که می خواهیم از خود دفاع کنیم .حضورما  در خلیج فارس حضوری مشروع است. بای کشورهای منطقه در آب های خودحضور داشته باشند نه بیگانگان؛ اعتقاد ما این است که حضور کشورهای فرامنطقه ای می تواند برای کشورهای منطقه خطر ناک باشد.

توسعه توانمندی با بهره گیری از سرمایه های انسانی

وی در رابطه با توسعه و به روز شدن توانمندی دریایی ایران از ساخت 50 حوضچه مردمی در خلیج فارس خبرداد که  30 حوضچه آماده و در اختیار مردم قرار گرفته است و افزود: 200 حوضچه در برنامه تولید قرار دارد  و تمامی آن ها در اختیار مردم قرار خواهد گرفت. باید همین کار در دریای عمان و سواحل مکران صورت بگیرد.

دریادار تنگسیری با اشاره به اینکه ایران کشوری است از که از مرزهای دریایی طولانی برخوردار است ادامه داد:  جزایر 19 گانه ایرانی به مثابه 19 ناو هواپیما برغرق نشدنی است و ما می توانیم آن ها را توسعه بدهیم باید با توجه به اینکه هم در شمال و هم در جنوب آب داریم باید جوانان را به سوی دریا سوق بدهیم و از نیروی جوانان برای رشد و توسعه این مناطق بهره بگیریم.

وی تاکید کرد: حضور نیروی دریایی در منطقه علاوه بر تامین امنیت می تواند برای منطقه توسعه را به ارمغان آورد.

جانشین فرمانده نیروی دریایی سپاه در پاسخ به اینکه دفاع همچنان باقی است یعنی چه؟ گفت: پس از پذیرش قطعنامه 598 رهبر کبیر انقلاب فرمودند” کمربندها را محکم ببندید، هیچ چیز میان کفر و اسلام تغییر نکرده و هیچوقت اصلاح نمی شود” امروز هم اگر ما بخواهیم راه عدل ودرستی و مقاومت را در پیش بگیریم باید آگاه باشیم که دشمنان خط فکریشان تغییر نکرده همچنان در مقابل ما ایستاده اند ما هم باید کمبربندها را محکم بسته و آماده دفاع از میهن اسلامی و منافع خودمان باشیم.

استقبال از برگزاری رزمایش های مشترک با همسایگان

دریادار تنگسیری با اشاره بر اینکه منطقه خلیج فارس، منطقه ای حساس است که استعمارگران همواره بر آن چشم داشته اند بر همکاری مشترک در حفظ امنیت منطقه با کشورهای همسایه تاکید کرد و افزود: از رزمایش های مشترک در خلیج فارس حمایت می کنیم .

وی تاکید کرد: ایران همیشه دست صلح و دوستی به سوی همسایگان  دراز کرده است ما رزمایش هایی که برگزار می شود از کشورهای همسایه دعوت کردیم و اعتقاد داریم امنیت در خلیج فارس خانه ماست و لازمه ایجاد امنیت درخلیج فارس این است که دست به دست هم بدهیم و امنیت را در منطقه حساس خلیج فارس ایجاد کنیم.

این مقام مسئول در نیروی دریایی سپاه پیام جمهوری اسلامی به کشورهای همسایه و جهان را صلح و دوستی عنوان کرد و افزود: پیام ما برای کشورهای منطقه مروت و مودت، دست به دست هم دادن و ایجاد امنیت در خلیج فارس است

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است