منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۴ - ۱۲:۱۳
شناسه خبر: 178824
گروه :خبر
13940127000060_PhotoA

بعد از حضور بمب‌افکن‌های روسی در شمال و جنگنده‌های چینی در جنوب حریم هوایی ژاپن، توکیو جنگنده‌های خود را در سطحی از پروازهای دوره جنگ سرد به پرواز درآورد.

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، جنگنده‌های نیروی هوایی ژاپن روز چهارشنبه (دیروز) برای اولین بار در طول سه دهه گذشته به سطح پروازهای دوره جنگ سرد به پرواز درآمدند.

به نوشته خبرگزاری رویترز، دلیل این سطح از پرواز برای جنگنده‌های ژاپنی، حضور بمب‌‌افکن‌های روسی در شمال ژاپن و پرواز هواپیماهای نظامی چین در حریم هوایی جنوب این کشور بود.

نیروهای دفاعی ژاپن اعلام کردند از آغاز سال جدید میلادی تاکنون، جنگنده‌های ژاپنی 944 بار به پرواز در‌آمدند که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، افزایش 16 برابری را تجربه کرده است و از سال 1958 تا کنون دومین رکورد از تعداد پروازها بوده که افزایش ببی‌سابقه‌ایست.

رویترز ادامه می‌دهد از زمان الحاق شبه‌جزیره کریمه اوکراین تا کنون،‌ فعالیت‌های نظامی روسیه به سرعت افزایش یافته و این درست زمانی اتفاق می‌افتد که چین هم بودجه دفاعی خود را افزایش می‌دهد و موجب نگرانی ژاپن است.

گرچه اقدام مستقیمی از سوی نیروهای نظامی روسیه و چین مشاهده نشده اما اخیرا تعداد هواپیماهای گسیل شده از سوی این دو همسایه ژاپن در حریم هوایی این کشور رو به افزایش نهاده است.

«دریادار ساموئل لاکلیر» فرمانده نیروهای نظامی آمریکایی در اقیانوس آرام دراین‌باره گفته است اقدامات نظامی روسیه در طول چند ماه گذشته به سطح دوره جنگ سرد رسیده است. وی ادامه داد بمب‌افکن‌های روسی مامورت‌های شناسایی متعددی بر فراز آسمان ژاپن، آلاسکا و سواحل غربی آمریکا انجام می‌دهند. پروازهای جنگنده‌های چینی هم معمولا در شرق دریای چین و نزدیک جزایر مورد مناقشه چین و ژاپن صورت می‌گیرد.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است