منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۵ - ۱۳:۴۱
شناسه خبر: 359920
گروه :خبر
gh01

امام جمعه رودان گفت: حضرت علی اکبر(ع) نمونه ای از یک جوان خداجوی حق طلب است که در راه لبیک به ندای امام امت جانش را فدا کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از رودان نیوز؛ حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی تاجزاد امام جمعه شهرستان رودان در مراسم عزاداری کارکنان آموزش و پرورش رودان، با اشاره به هشتمین روز از ماه محرم و انتصاب آن به حضرت علی اکبر(ع)، اظهار کرد: حضرت علی اکبر(ع) سیمایی همچون پیغمبر مکرم اسلام داشت و در اخلاق و رفتار سرآمد خاندان نبوت بود.

وی افزود: انسان ذاتا عاشق فطرت عبودیت و بندگی حق تعالی است و در این سن است که دنبال حقیقت و حق طلبی می رود و هرآنچه که با حق و حقیقت در کنار هم پیدا کند با جان و دل می پذیرد و بر سر اعتقاداتش جان خود را فدا می کند، که حضرت علی اکبر(ع) نمونه ای از یک جوان خداجوی حق طلب است که در راه لبیک به ندای امام امت جانش را فدا کرد.

تاجزاد ادامه داد: از نخستین یاران پیامبر اکرم(ص) بود که کلام حق را شنیدند و با لبیک به ندای پیامبر عظیم الشان اسلام در راه اسلام ناب محمدی رشادتهای کم نظیری را از خود به منصه ظهور گذاشتند.

امام جمعه رودان اضافه کرد: جوان، فضیلت طلب است و چه فضیلتی بالاتر از قدم گذاشتن در راه اسلام و احیای سنت های نیکی که دستگیری مظلومان و ایستادگی در برابر مستکبران سرمنشاء فضایلش باشد و در این راه سراز پا نشناسد.

حجت الاسلام تاجزاد با اشاره به فضایل اخلاقی حضرت علی اکبر، گفت: جوان امام حسین به قدری فضیلت دارد که حتی دشمنان به آن معترفند، معاویه درمجلسی اعتراف می کند که علی بن الحسین، ازمن به خلافت شایسته تراست و صفاتی را جمع کرده که سرآمد همه قبایل بشمار می رود.

وی با اشاره به این سخن امام حسین (ع) که هنگام عزیمت فرزندشان علی اکبر به میدان نبرد افزود: خدایا شاهد باش شبیه ترین مردم به رسولت درخلقت، اخلاق و سخن گفتن به سوی اینان رفت وهرگاه ما مشتاق پیامبرت می شدیم به او نگاه می کردیم، تصریح کرد: ازبین این سه تعبیر مهمترین وجهه را می توان شباهت اخلاقی علی اکبر به حضرت پیامبر(ص)دانست.

انتهای پیام/پ

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی