منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۵ - ۱۳:۱۴
شناسه خبر: 362255
گروه :خبر
%d8%b9%d9%81%d8%a7%d9%81

کار‌شناس ارشد دانشگاه امام حسین (ع) تهران تاکید کرد:عفت از بهترین صفات زنان است و لازمه ورود زن به جامعه می باشد لذا نیازمند معرفی الگوست و حضرت زینب علیها السلام با گفتار و رفتار خود عفت را به صحنه عمل آورد .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ لیلا حمزه پور کارشناس ارشد و دانش آموخته دانشگاه امام حسین (ع) در گفتگو با خبر نگار سوریاس گفت: شرایط زینب کبری علیها السلام به گونه ای بود که بعد از حادثه عاشورا بیشتر در متن اجتماع مردم قرار گرفت از اسارت در کوفه و مجلس ابن زیاد گرفته تا شام و مجلس یزید و در تمامی این وقایع با آن که مصیبت عظیمی به او وارد شده بود و مسئولیت سنگینی بر عهده او بود اما ذره ای از سایه عفاف خارج نشد و با گفتار و رفتار خود عفت را به صحنه عمل آورد و آن را برای همیشه زنده کرد و ثابت کرد ارزش و کرامت زن در جامعه به حیا و عفت بستگی دارد .

 

وی ادامه داد:حضرت زینب علیها السلام مصداق کامل حیا و عفت است زیرا از سه عامل وراثت نیک ، محیط زندگی پاک و مربی معصوم و کامل برخوردار بود و در طول زندگی خود حوادث بزرگی را تجربه کرد و انقلاب های مختلف عصر پدر ، مادر و برادران را شاهد بود .

 

این کار‌شناس ارشد تعلیم و تربیت اسلامی، به زندگانی حضرت زینب علیها السلام اشاره کرد و  افزود:اگر زندگی حضرت زینب علیها را به سه بخش ، قبل عاشورا ، عاشورا و بعد عاشورا تقسیم کنیم در قسمت اول قبل از عاشورا زینب علیها السلام در خانه پدر و بعد هم در خانه همسر است.

 

وی ادامه داد:  آن چه از عفاف زینب علیها السلام در خانه پدر بر می آید در نقلی است از یحیی مازنی از روات اخبار که می گوید : مدت ها در همسایگی خانه امیر المومنین بودم در طول این مدت نه قامت زینب علیها السلام را دیدم و نه صدای او را شنیدم ، هر گاه می خواست جد بزرگوارش را زیارت کند شبانه از خانه خارج می شد ، برادرش امام حسن علیه السلام از طرف راست ، امام حسین علیها السلام از طرف چپ و امیرالمومنین علیه السلام پیشاپیش او حرکت می کردند .

 

کار‌شناس ارشد تعلیم و تربیت اسلامی در پایان افزود: مولای متقیان قبل از رسیدن به قبر مبارک پیامبر صا الله علیه واله چراغ ها را خاموش می کرد . روزی امام حسن علیه السلام از علت این کار پرسید امام علی علیه السلام در جواب فرمود : نمی خواهم چشم بینده ای به خواهرت بیفتد . و این درسی است که مردان جامعه باید الگو قرار دهند .

 

انتهای خبر/ش

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است دولت توان تخصیص اعتبار به عمران و توسعه کشور ندارد/مسئولان استانی منتظر دریافت اعتبار از مرکز کشورنباشند قطب اقتصاد کشور فاقد بیمارستان تخصصی زنان/ پروژه بیمارستان جامع زنان هرمزگانی در کمای مطلق تعرفه های گمرکی بازبینی می شود/سهم درآمد بخش دریایی کشور۱۷ میلیارد دلار است جایگاه قانونی مناسبی برای صنعت دریایی وجود ندارد/ صنعت دریانوردی نیازمند تقویت از سوی نظام بانکی است سواحل نیازمند سیاستگذاری صحیح مدیران/مشکلات معیشتی مردم در سواحل بیانگرهدر رفت ثروت ملی است