منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۵:۱۴
شناسه خبر: 190948
گروه :خبر
13931027000536_PhotoA

رئیس فراکسیون اصولگرایان مجلس با بیان اینکه حضرت امام خمینی(ره) مظهر یک فرهنگ مستقل بودند و هیچگاه مردم را به سمت آنچه در غرب وجود دارد، سوق ندادند، گفت: در بسیاری از شهرها کاخ‌های شاه بنا بود اما امام در نهایت سادگی به خانه ساده جماران رفتند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس غلامعلی حدادعادل رییس فراکسیون اصولگرایان مجلس در برنامه تیتر امشب که از شبکه خبر روی آنتن رفت به بررسی ابعاد فرهنگی شخصیت امام خمینی(ره) پرداخت و اظهارداشت: ابزار کار امام خمینی فرهنگ بود.

حدادعادل تصریح کرد: امام سرمایه دار نبود و رسانه و حزب و تشکیلات سیاسی به معنای امروزی نداشت بلکه یک خانه ساده، میز کوچک و یک قلم و کاغذ داشت و با این سادگی یک ملتی را به حرکت درآورد؛ آنچه این مردم را با آن رهبر یگانه و مرتبط کرد و مردم را به حرکت درآورد و انقلاب را به پیروزی رساند اعتقاد مشترک بود.

مشاور عالی رهبر معظم انقلاب با تاکید بر اینکه سرمایه ای که امام شناخت و آن را به بهره وری رساند اعتقادات و فرهنگ بود، افزود: امام تکیه بر فطرت دینی مردم کردند.

حدادعادل با بیان اینکه امام خود مظهر یک فرهنگ مستقل بود اظهارداشت: امام به هیچ وجه مردم را به سمت فرهنگ غربی سوق ندادند و همواره موازین اسلامی را مطرح کردند و از اول فرمودند جمهوری اسلامی نه یک کلمه کم نه بک کلمه زیاد.

وی تاکید کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی در بسیاری از شهرها کاخهای شاه بنا بود اما امام در نهایت سادگی به خانه ساده جماران رفتند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه فرهنگی که امام مدافع آن بود مبتنی بر خداباوری بود، که نتیجه آن خودباوری مردم شد گفت: ابنکه علی رغم میل ابرقدرت ها این انقلاب به پیروزی رسید همان خوباوری بود.

وی با تاکید بر اینکه نفس پیروزی انقلاب خودباوری بود، گفت: مهمترین غبارزدایی که امام از چهره اسلام کردند این بود که دین امری جدا از زندگی اجتماعی و سباست نیست.

حدادعادل با بیان اینکه امام حرکت دینی را مقابل سکولاریسم آغاز کرد، گفت: امام خمینی تشکیل حکومت دینی، اهمیت به مردم ، اجرای عدالت در جامعه و اعطای آزادی به مردم که خودشان برای خودشان تصمیم بگیرند از متن دین بیرون آورد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با تاکید بر اینکه امام (ره) در پی دانشگاهی بود که مبانی آن توحیدی و اسلامی باشد، افزود: این به معنای مخالفت ایشان با شیمی و فیزیک نبود بلکه امام معتقد بودند علوم انسانی باید حول محور انسان الهی و نه انسان مادی شکل بگیرد.

نماینده مردم تهران در مجلس یادآور شد: در سیاست خارجی این در دنیا پذیرفته شده که کشوری اروپایی با علم و فناوری اسلحه بسازد و در کشور آفریقایی یا آسیایی  مردم را اسیر کند و در همین دنیا داعش یا تکفیری ها درست می شوند و اوضاعی که هر روز  از اخبار صداوسیما میشنویم اما امام حکومتی بنا کردند که نه تنها به ملت خودش راست می گوید بلکه به ملت های دنبا هم دروغ نمی گوید و اگر می گوید متعهد به کیان اسلام هستیم بر سر مصالح مومنین معامله نمی کند.

رییس فراکسیون اصولگرایان مجلس تاکید کرد: امام خمینی با صداقتی که داشتند حاصر نبودند بر سر مصالح مسلمین معامله کنند، امروز هم رهبر معظم انقلاب در همین مسبر حرکت می کنند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است دولت توان تخصیص اعتبار به عمران و توسعه کشور ندارد/مسئولان استانی منتظر دریافت اعتبار از مرکز کشورنباشند قطب اقتصاد کشور فاقد بیمارستان تخصصی زنان/ پروژه بیمارستان جامع زنان هرمزگانی در کمای مطلق تعرفه های گمرکی بازبینی می شود/سهم درآمد بخش دریایی کشور۱۷ میلیارد دلار است جایگاه قانونی مناسبی برای صنعت دریایی وجود ندارد/ صنعت دریانوردی نیازمند تقویت از سوی نظام بانکی است سواحل نیازمند سیاستگذاری صحیح مدیران/مشکلات معیشتی مردم در سواحل بیانگرهدر رفت ثروت ملی است